Призначення Саламатіна завершує процес концентрації управління армією і оборонкою у президентських руках, - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В цілому, кадрове обрання Дмитра Саламатіна на посаду нового глави військового відомства відповідає загальному ставленню української влади до власної армії.

Найбільш підходящим поясненням призначення Дмитра Саламатіна новим міністром оборони може бути бажання влади довести до логічного завершення створення моделі управління оборонною промисловістю, військово-технічним співробітництвом і самою армією з "єдиного пульта управління".

Таку думку в коментарі ZN.UA висловив директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

«Психологічний сенс призначення несе в собі два цікавих компоненти. Перший полягає в тому, що для нинішньої влади самі посади і процес зайняття звучних кабінетів залишається метою, а не засобом реалізації будь-яких перетворень. Другий - у тому, що чинна влада повністю ігнорує все, що відбувається у зовнішньому середовищі, у тому числі, в інформаційному просторі, а також у міжнародному експертному середовищі», - каже Бадрак.

При цьому, відзначає експерт, якщо перше було характерно і для попередньої влади, то друге - яскрава відмінна риса нинішньої, і призначення нового військового міністра симптоматичне для більшості спостерігачів.

«Справді, Саламатін - не перший і далеко не єдиний представник влади, щодо якого засобами масової інформації сформовано негативний імідж. Але безумовно перший, хто при наявності темного інформаційного шлейфу, призначається у дуже відповідальне (хоча і незаслужено забуте) міністерство», - відзначає Бадрак.

Призначення Саламатіна навряд чи слід розглядати як нагороду за успіхи в якості чиновника, каже експерт. Єдиним припущенням, що пояснює мотивацію новоявленого міністра, вважає Бадрак, може бути намір довести до логічного завершення створення моделі управління оборонною промисловістю, військово-технічним співробітництвом і самою армією з єдиного пульта управління.

«Адже і поява ДК «Укроборонпром», по суті, є копіюванням російської моделі з деякими суто національними особливостями. Якщо концентрація влади в цьому сегменті буде розвиватися за таким сценарієм, тоді призначення Саламатіна вписується у загальну кадрову логіку», - говорить директор Центру досліджень армії.

«В цілому, кадрове обрання Дмитра Саламатіна на пост нового голови військового відомства відповідає загальному ставленню української влади до власної армії - як до тренажера, виставленого на огляд своєю маленькою частиною, з метою імітації діяльності та фальсифікації результатів. Вправи, які на цьому тренажері демонструються, важливі виключно для виконавця, маючи до розвитку самої армії занадто малий стосунок», - резюмував експерт.

Як повідомлялося, увечері в середу, 8 лютого, президент України Янукович підписав указ про звільнення Михайла Єжеля з посади міністра оборони України і призначив на його місце Дмитра Саламатіна. Раніше Д.Саламатін займав пост генерального директора Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення. !zn

Читайте також:

Україна починає військову реформу, - Янукович

Гриценко сумнівається у компетентності нового міністра оборони

Експерти не вірять в активну реформу армії з приходом нового міністра оборони

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі