Пристайко показав "формулу Штайнмаєра"

Поділитися
Пристайко показав "формулу Штайнмаєра" Пристайко розповів про "формулу Штайнмаєра" © Hromadske.ua
Амністії для бойовиків і повернення Україні контролю над окупованою ділянкою кордону в документі немає, запевняє дипломат.

Так звана "формула Штайнмаєра" щодо врегулювання ситуації на сході України існує, повідомив в інтерв'ю "Громадському" міністр закордонних справ України Вадим Пристайко. Очільник дипвідомства також розповів журналістам, що являє собою цей документ.

"Формула Штайнмаєра" справді існує... Ба більше, вона існує в мене, в цій жовтій течці. Це документ, який підписали два міністри закордонних справ – (Франк-Вальтер) Штайнмаєр у Німеччині, який зараз федеральний президент, а був у той час міністром закордонних справ, і міністр (Лоран) Фабіус, який був міністром закордонних справ Франції", - заявив Пристайко.

На уточнююче запитання, чому ж на продемонстрованому документі немає підписів, дипломат наголосив, що "цей текст – це документ, на якому немає підписів". Він також відмовився демонструвати "формулу Штайнмаєра" на камеру, але показав здалеку певний документ. "Приблизно отак вона виглядає", додав Пристайко.

"Щоб уникнути різночитання цієї формули, зовнішньополітичні радники глав держав другого вересня узгодили текст, який фактично і є чітко записаною формулою, і всі 4 сторони на це погодилися... Що відбулося після засідання другого вересня? "Нормандська четвірка" передала Тристоронній контактній групі цей текст для того, щоб ТКГ розглянула і узгодила всіма учасниками цієї групи і тими, хто до неї причетні. Письмово повідомили "нормандську четвірку", що запропонований текст підходить для всіх, і тоді ми рухаємося", - зазначив він.

На думку голови МЗС, найближчим часом має відбутися зустріч ТКГ у форматі відеоконференції, на якій і буде погоджено текст документу.

"У цій короткій формулі, яку всі дуже широко інтерпретують, йдеться про одне – що в день проведення виборів Закон про особливий статус (Донбасу – ред.) буде застосований в тимчасовому порядку, а в момент, коли ОБСЄ скаже, що вибори відбулися чесно, прозоро, відповідно до високих стандартів ОБСЄ, цей статус набуде постійного характеру. От і все, більше нічого немає, ніяких ідей", - пояснив міністр.

Жодних згадок про контроль України над тимчасово окупованою ділянкою українсько-російського кордону, амністію для бойовиків російсько-окупаційних військ у "формулі Штайнмаєра" немає, запевняє дипломат.

"У самій формулі жодного слова немає. Ті, що розповідають – це інтерпретації… Лише співвідношення між проведенням виборів і тимчасовим застосування закону про особливий статус. А також постійне застосування закону про особливий статус, якщо ОБСЄ скаже, що вибори відбулися правильно, чесно і прозоро. Якщо ОБСЄ каже, що ні – очевидно, що закон не набуває постійної сили. От і все", - резюмував голова МЗС України.

Нагадаємо, 12 вересня президент України Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмаєра" на майбутньому саміті "нормадской четвірки", який може відбутися вже цього місяця. Реалізації "формули" вимагає РФ – у Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту. Проте 18 вересня українська делегація в ТКГ відмовилася підписувати запропонований росіянами варіант "формули Штайнмаєра".

Другий президент України Леонід Кучма, який очолює українську делегацію в ТКГ, висловив упевненість у тому, що "формулу Штайнмаєра" на зустрічі у Нормандії затверджено не буде, і Зеленський не погодиться на "особливий статус" і вибори на окупованій території до виведення російських військ.

Тим часом міністр закордонних справ Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмаєра" на зустрічі політичних радників лідерів "нормандської четвірки" 2 вересня. Пристайко також запропонував провести місцеві вибори на всій території України, включно із окупованим Донбасом.

Він заявив, що "формулу Штайнмаєра" у 2016 році нібито погодив п'ятий президент України Петро Порошенко. Проте Порошенко категорично відкидав цей підхід, наполягаючи на тому, що вибори в ОРДЛО можна проводити лише після виведення російських військ і передачі контролю над кордоном Україні або ж миротворцям ООН.

Згодом Зеленський заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО без виведення звідти російських військ. Докладніше читайте в статті Тетяни Силіної "Формула вибору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі