Пристайко і Маас констатували затримку в реалізації рішень нормандського саміту

Поділитися
Пристайко і Маас констатували затримку в реалізації рішень нормандського саміту Міністри закордонних справ України та Німеччини обговорили Донбас і транзит газу в ЄС © Вадим Пристайко / Twitter
Керівникии МЗС України та Німеччини висловили надію на прогрес і визначили кроки для імплементації рішень паризького саміту лідерів чотирьох держав.

Міністри закордонних справ України Вадим Пристайко та Гайко Маас визнали наявність затримки з реалізацією домовленостей нормандського саміту, що проходив у Парижі 9 грудня. При цьому очільники МЗС висловили надію, що досягти прогресу все ж удасться, і погодили кроки з імплементації домовленостей нормандської четвірки.

"З Міністром закордонних справ ФРН Хайко Маасом погодилися, що, незважаючи на деякі затримки, нам вдасться досягти відчутного прогресу в переговорах у нормандському форматі. За рішенням лідерів міністри закордонних справ визначили наступні кроки щодо імплементації рішень паризького саміту нормандської четвірки", - повідомив за підсумками зустрічі з Маасом в Берліні Пристайко на своїй сторінці в Twitter в п'ятницю, 20 грудня.

Керівник українського зовнішньополітичного відомства запевнив німецького колегу, що Київ є надійним партнером з транзиту газу до ЄС, а зовнішньополітичний курс України залишається незмінним.

"Ми віддані курсу на ЄС і НАТО і розраховуємо на підтримку нашого євроінтеграційного курсу під час головування ФРН у Раді ЄС у другій половині 2020 року", - зазначив голова МЗС України.

У столиці Німеччини Пристайко також зустрівся з федеральним міністром економічного співробітництва і розвитку Ґерхардом Мюллером, головою комітету з міжнародних справ Бундестагу Норбертом Рьотгеном та іншими депутатами, зокрема, з членами німецько-української парламентської групи.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не узгодили списки для обміну утримуваними особами у форматі "всіх на всіх", а також не домовилися про дату чергового перемир'я.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Детальніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Сіліної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі