Порошенко заговорив про можливість введення в Україну миротворців ООН

Поділитися
Порошенко заговорив про можливість введення в Україну миротворців ООН РНБО сьогодні обговорить питання миротворців
Найкращим форматом місії Порошенко назвав поліцейську місію Євросоюзу

Президент України Петро Порошенко запропонує Раді національної безпеки і оборони обговорити питання запрошення в країну миротворчої місії ООН.

"Сьогодні вам буде запропоновано обговорити питання про запрошення в Україну миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй, яка буде діяти згідно з мандатом Ради Безпеки ООН", - сказав він на засіданні РНБО в середу ввечері.

"За моїм дорученням це питання відпрацювали апарат РНБО, уряд, були залучені МЗС. Ми бачимо найкращий для нас формат - це поліцейська місія Євросоюзу. Впевнений в тому, що це буде найбільш ефективною і найбільш оптимальною гарантією безпеки ситуації, яка склалася, коли миру не дотримуються ані Росія, ані ті, хто її підтримує", - сказав президент.

Він також поінформував, що попередньо обговорював це питання в ході мінських переговорів з президентом Франції і канцлером Німеччини, а також з президентом Росії, "прогнозуючи, що ці мінські домовленості не будуть виконані".

"Після прийняття сьогоднішнього рішення (а я сподіваюся, що воно буде прийнято) ми почнемо офіційну роботу за зверненням наших партнерів, офіційні консультації, які зможуть забезпечити мир", - сказав Порошенко.

Кілька днів тому постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв в бесіді з ZN.UA заявив, що питання про направлення миротворців у Донбас не обговорюється ані в кулуарах ООН, ані на її Генасамблеї, ані на Раді Безпеки: "Немає ніякого обговорення питання про введення миротворців в нашу країну".

Раніше Порошенко виступив проти введення миротворчого контингенту на територію України, оскільки це займе дуже багато часу. За словами президента України, для встановлення миру в Донбасі достатньо закрити кордон з РФ і вивести російські війська.

В ООН назвали дві умови для надсилання миротворчих сил в Україну. "Обов'язково потрібен відповідний запит від країни, а також мандат, затверджений Радою безпеки. Поки що ні того, ні іншого на даний момент немає", - заявив заступник офіційного представника генсекретаря ООН Фархен Хак.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі