Порошенко вніс у Раду законопроекти про зміну виконання судових рішень

Поділитися
Порошенко вніс у Раду законопроекти про зміну виконання судових рішень Порошенко вніс у Раду законопроекти з реформування системи виконання судових рішень
Законопроекти спрямовані на підвищення ефективності діяльності органів і осіб, які здійснюють примусове виконання рішень.

Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради України законопроекти щодо реформування системи виконання судових рішень та рішень інших органів. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента.

Законопроекти спрямовані на підвищення ефективності діяльності органів і осіб, які здійснюють примусове виконання рішень та забезпечення належної реалізації завершальній стадії судового розгляду.

Законопроекти № 2506а "Про виконавче провадження" та № 2507а "Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів" передбачають впровадження комбінованої системи виконання рішень шляхом модернізації служби державних виконавців та запровадження інституту приватних виконавців, що є новелою в українському законодавстві, визначають основи організації і діяльності з примусового виконання рішень державними і приватними виконавцями, їх завдання та правовий статус тощо.

Нові процедурні механізми виконання рішень реалізовані в проекті закону "Про виконавче провадження". Так, законопроект передбачає формування відкритого Єдиного реєстру боржників, вводить автоматизацію процедур виконання рішень шляхом електронної реєстрації документів, повного фіксування процесуальних рішень та виконавчих дій в автоматизованій системі, оптимізує строки проведення виконавчих дій, посилює відповідальність боржника у виконавчому виробництві, істотно підвищує розміри штрафів, що накладаються виконавцем, визначає перелік питань, які не можуть виконуватися приватними виконавцями тощо.

Крім того, законопроект запроваджує інститут судового контролю за виконанням рішень, що повинно забезпечити повноцінну реалізацію права особи на справедливий суд, оскільки виконання судового рішення є невід'ємним елементом права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Читайте також: Президент подасть проект змін до Конституції щодо судової реформи

За більш як рік, що минув після Майдану, українська влада невтомно й постійно заявляла, що її першочерговий намір - здійснення судової реформи, пише в статті для ZN.UA Марина Ставнійчук.

На думку автора, алгоритм реформування судової влади побудовано хибно, бо реформа - це не боротьба з наслідками, це не звільнення суддів чи їх нескінченне приниження, це перш за все - усунення причин, умов, які призвели до того, що суди в Україні несправедливі, недоступні для громадян, залежні від інших влад, корумповані.

Докладніше читайте в статті Марини Ставнійчук Судова реформа "навиворіт" для "Дзеркала Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі