Порошенко пропонує позбавити Раду права висловлювати недовіру генпрокурору

Поділитися
Порошенко пропонує позбавити Раду права висловлювати недовіру генпрокурору Порошенко пропонує позбавити Раду права висловлювати недовіру голові ГПУ. © Flickr/Петро Порошенко
Відповідний законопроект пропонує закріпити за президентом право призначення і звільнення генпрокурора за згодою парламенту.

Президент України Петро Порошенко пропонує виключити можливість Верховній Раді висловлювати недовіру голові Генеральній прокуратурі України, яка тягне за собою його відставку. Така інформація міститься в переданому до парламенту проекті змін до Конституції України.

Пропонується внести зміни до статті 85 Основного закону, позбавивши Раду права висловлювати недовіру генеральному прокурору. Таким чином, законопроект пропонує закріпити за президентом право призначення і звільнення генпрокурора за згодою парламенту.

Читайте також: Порошенко зустрівся зі збірною України з футболу

"Термін повноважень генерального прокурора становить 6 років. Одна і та ж особа не може займати посаду генпрокурора 2 терміни поспіль", - йдеться в документі.

Також пропонується позбавити прокуратуру функцій загального нагляду. Порошенко пропонує вилучити з діючої Конституції розділ 7 "прокуратура", а функції органів прокуратури викласти в статті 131-1, в якій буде визначено, що прокуратура здійснює функції публічного обвинувачення в суді, організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, представництво інтересів держави в суді у виняткових випадках.

Текст проекту конституційних змін оприлюднено на сайті парламенту.

25 листопада Порошенко вніс у Раду законопроект "Про внесення змін до Конституції України (в частині правосуддя)". Варто відзначити, що цей законопроект було затверджено Конституційною комісією 30 жовтня. 9 листопада Національна рада реформ рекомендувала президенту внести його на розгляд парламенту.

26 жовтня Венеціанська комісія схвалила рекомендації щодо судової реформи в Україні. Представник України в комісії Володимир Пилипенко повідомив, що Венеціанська комісія в цілому позитивно оцінює прагнення української влади до реформи судочинства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі