Порошенко підписав закон про систему іномовлення

Поділитися
Порошенко підписав закон про систему іномовлення Петро Порошенко підписав закон про систему іномовлення © Flickr/Петро Порошенко
Метою закону є протидія пропагандистській машині країни-агресора.


Президент України Петро Порошенко підписав закон України № 856-VIII "Про систему іномовлення України".

"Сьогодні в умовах гібридної війни це – питання виживання нашої країни, питання ефективної протидії пропагандистській роботі, яку здійснюють проти нашої країни пропагандисти країни-агресора, яка витрачає десятки і сотні мільйонів", – цитує Порошенка прес-служба президента України.

Глава держави вважає, що основним критерієм роботи іномовлення повинна бути об'єктивність подачі інформації про ситуацію в Україні, проведення реформ і оборонної політики країни.

"Саме це повинно бути критерієм ефективності інформаційної політики. Ми не повинні копіювати пропагандистські методи країни-агресора. Навпаки – наші журналісти повинні доносити правду про війну в Україні і тим самим завойовувати довіру на відміну від пропагандистів", – підкреслив президент.

За словами глави Міністерства інформаційної політики України Юрія Стеця, через два місяці буде завершено реформування системи іномовлення в Україні.

"Україну повинні знати не тільки як про країну, в якій зараз є велика кількість проблем, але і про її історію, культуру, привабливість, хороший інвестиційний клімат, можливості туризму, і про те, що тут живуть добрі і хороші люди", – сказав він.

Читайте також: В Польщі відібрали ліцензію у радіостанції за трансляцію пропаганди Росії

8 грудня повідомлялося, що Верховна Рада України прийняла закон про систему іномовлення в Україні (2334а), яким передбачається створення державного підприємства "Іноземна телерадіокомпанія України Ukraine Tomorrow" (ІНТУ). Підприємство буде підпорядковане Міністерству інформаційної політики. Пріоритетною мовою мовлення буде англійська - не менше 50% від загального обсягу.

Зазначимо, що кроки по захисту від пропаганди Російської Федерації вживає не тільки Україна. 4 листопада повідомлялося, що ЄС посилює боротьбу проти російської пропаганди. Тоді ЄС запустив щотижневий інформаційний бюлетень для протидії дезінформаційним атакам російських медіа.

2 вересня Євросоюз призначив керівника з протидії пропаганді РФ. Ним став дипломат Жиль Портман. Раніше він працював в Європейській службі зовнішніх дій (дипломатичному відомстві ЄС), МЗС Британії, був постійним представником Лондона в ЄС.

У березні 2015 року повідомлялося, що глави ЄС вирішили скоординовано боротися з російською пропагандою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі