Порошенко нагадав голові Червоного Хреста про українських в'язнів Кремля

Поділитися
Порошенко нагадав голові Червоного Хреста про українських в'язнів Кремля Президент України зустрівся із директором МКЧХ у Давосі © president.gov.ua
Петро Порошенко і Петер Маурер скоординували дії, спрямовані на звільнення українських моряків з російського полону.

Президент України Петро Порошенко обговорив із президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста Петером Маурером заходи, спрямовані на дотримання прав українських військовополонених та інших в'язнів Кремля, а також гуманітарну ситуацію в зоні бойових дій у Донбасі. Зустріч Порошенка і Маурера відбулася у четвер, 24 січня, на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі, повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко попросив Маурера вжити всіх можливих заходів, щоб права українських моряків в російському полоні, гарантовані їм міжнародним правом, було дотримано.

Глава держави також закликав очільника МКЧХ активізувати зусилля для звільнення Олега Сенцова, Романа Сущенка, Володимира Балуха й інших українських політв'язнів з в'язниць і таборів у Росії і в окупованому Криму.

Особливу увагу співрозмовники приділили ситуації в Донецькій і Луганській областях. Порошенко висловив подяку МКЧХ за діяльність щодо подолання гуманітарних наслідків російської агресії. Маурер, в свою чергу, запевнив, що гуманітарна операція на Сході Україні залишається однією з найпріоритетніших для Червоного Хреста.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі