Польща ратифікувала угоду про малий прикордонний рух з Україною

Поділитися
Польща ратифікувала угоду про малий прикордонний рух з Україною Коморовський ратифікував угоду про малий прикордонний рух з Україною © Сайт президента України
Тепер необов'язково мати медичне страхування під час перебування у прикордонній зоні.

Діючий президент Польщі Броніслав Коморовський підписав закон про ратифікацію протоколу, який змінює Угоду про малий (місцевий) прикордонний рух (МПР) з Україною. Про це повідомляє "Польське радіо" з посиланням на президентську канцелярію.

В першу чергу, тим, хто має дозвіл на МПД з 60 до 90 днів, збільшено час перебування в прикордонній зоні.

Друга зміна - це звільнення від консульського збору для осіб, які клопочуть про видачу другого і подальшого дозволу на МПР.

Також ці особи менше чекатимуть на подачу заяви, а також зможуть подавати документи в пунктах, що розташовані у містах, де немає польських консульських установ.

Крім того, відтепер необов'язково мати медичне страхування під час перебування у прикордонній зоні.

Доповнено перелік адміністративних одиниць у прикордонній зоні (3 - у Волинській і 1 - у Львівській областях), де діє МПД.

Зазначимо, що зміни до угоди про МПР були підписані в грудні 2014 р. у Варшаві президентами Польщі - Броніславом Коморовським і Петром Порошенком.

Угода про малий прикордонний рух з Україною була переглянута Сеймом Польщі 25 червня.

Малий прикордонний рух між Польщею та Україною діє від 2009 року. Зміни в Угоді про малий прикордонний рух підписали в грудні 2014 року у Варшаві президенти Польщі та України Броніслав Коморовський і Петро Порошенко.

Варто також відзначити, що навесні 2015-го Україна в односторонньому порядку вийшла з українсько-російського договору про малий прикордонний рух. З 16 березня перетинати кордон України і Росії як для громадян Росії, так і для громадян України, можна тільки через міжнародні пункти пропуску, підконтрольні центральній владі України. Внутрішні паспорти громадян РФ та свідоцтва про народження (для дітей до 14 років) для в'їзду в Україну недійсні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі