Половина українців впевнені, що влада вдається до політичних репресій

Поділитися
Майже половина українців (48,7%) вважають, що діюча влада вдається до політичних репресій, протилежної думки дотримуються трохи більше чверті громадян (27,9%). Решта опитаних Центром Разумкова не визначилися з відповіддю.

Крім того, більшість респондентів (52,2%) переконані, що кримінальні справи використовуються владою для боротьби з політичними опонентами. 14,8% опитаних вважають, що кримінальні справи проти представників діючої влади також відриваються, але вони не висвітлюються в ЗМІ і лише 8,8% громадян упевнені, що представники колишньої влади порушували закон, а представники нинішньої влади не порушують його. Близько чверті опитаних (24,2%) не визначилися з відповіддю на питання, чому громадськості невідомо про справи проти представників діючої влади.

Абсолютна більшість громадян України (59,1%) вважають, що правоохоронні органи більш жорстко ставляться до представників опозиційних політичних сил і більш м’яко до представників провладних політичних сил. Менше чверті опитаних (22,3%) переконані, що правоохоронці однаково ставляться до представників влади та опозиції, а 2,3% вважають, що ставлення правоохоронців до опозиції є більш м’яким, ніж до представників провладних політичних сил. Решта опитаних не визначилися з відповіддю.

Основною причиною утримання під вартою Юрія Луценка більшість громадян вважають помсту за його дії під час керівництва МВС (29,6%) або бажання залякати прихильників опозиції (24,6%). Значно менше опитаних вбачають таку причину у тому, що він може втекти з країни (19,9%) або у тому, що він може здійснювати тиск на слідство (10,7%). Інші причини назвали 2,4% респондентів, вагалися з відповіддю – 12,9%.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 26 травня 2011 року. Було опитано 2008 респондентів віком від 18 років у всіх областях України за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювалося у 132 населених пунктах (із них 79 міських та 53 сільських поселень). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі