Політтехнолог починає і …виграє?

Поділитися
Колись, багато років тому, нас, кількох журналістів-початківців, запросили на відкриття виставки дитячого малюнка.

Колись, багато років тому, нас, кількох журналістів-початківців, запросили на відкриття виставки дитячого малюнка. Чи то не прибув хтось із запрошених, хто мав відкривати виставку, чи то з якоїсь іншої причини, - але вже підготовлені, заведені в рамочки й розвішані по стінах дитячі малюнки того дня так і не стали виставкою: її офіційно не відкрили.

- Але ви напишіть, що виставку відкрили, - підступив до нас один із організаторів заходу, - вона ж уже доступна для огляду.

Відтоді неодноразово доводилося зіштовхуватися з підходом: відбулася подія чи ні, і як вона відбулася - не важливо, головне, аби про це повідомили ЗМІ. Якщо публікації (програми, сюжети в новинах) були, та ще й позитивні для організаторів, - то, переконані вони, подія в суспільній свідомості відбулася. А як там насправді - нікого не стосується.…

Коли рік тому екс-народний депутат Сергій Ларін прибув на Кіровоградщину як голова облдерджадміністрації, своєю головною метою він декларував виведення області у п’ятірку найкращих в Україні. Ще однією гучною заявою, яку він повторював під час наступних прес-конференцій і на яку мало хто звернув увагу, Сергій Миколайович проголосив себе найкращим політтехнологом в Україні. Очевидно, ця заява була таки ключовою.

Звісно, за рік для людей зроблено дещо корисне, але, на жаль, вирішення основоположних проблем області досі стоїть на місці. Як і рік тому, ідеться про реанімацію Олександрійського буровугільного комплексу, добудову і введення в експлуатацію гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, що в Долинській, завершення будівництва та введення в експлуатацію потужностей Новокостянтинівської шахти (Маловисківський район) державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Запуск цих об’єктів міг би дати серйозний імпульс економіці краю, що дозволило б зменшити, а то й узагалі погасити багаторічну заборгованість із заробітної плати, яка нині в області становить майже 63 з половиною мільйони гривень і на перше січня 2011 року зросла на три з половиною мільйона.

Звісно, питання таких проблемних масштабних об’єктів далеко не завжди залежать від голови облдержадміністрації, і вирішення їх, очевидно, потребує допомоги та сприяння центральних органів влади. Але ж владна вертикаль у нас задекларована і показує свої м’язи на всіх рівнях… І про те, що життя покращиться вже сьогодні, чули всі.

Натомість проекти, котрі стосуються іміджевих речей, на Кіровоградщині рухаються дуже успішно. Одним із перших стала «Гаряча лінія» Ларіна. Тут ми - лідери України, нас випереджає хіба що Київ, де аналогічна лінія почала діяти раніше. На середину березня надійшло майже дев’ять тисяч дзвінків. В умовах чиновницької байдужості, а інколи - і беззаконня, «Гаряча лінія» справді відіграє свою позитивну роль: тут можна за кілька хвилин вирішити проблему, яка не вирішувалася місяцями, а то й роками. Таким самим гучним став проект «Купуй кіровоградське!»: він діє на базі мережі магазинів «Ятрань» (ВАТ «Кіровоградський птахокомбінат»), у яких створено відповідні відділи. Проект спирається на відчуття місцевого патріотизму, тож досить прихильно сприйнятий мешканцями області.

Правда, досі ніхто не знає, чи є від нього якийсь економічний ефект, - натомість на зовнішню рекламу проекту витрачено чималі кошти. Як і на пропаганду ще одного проекту - «Центральний регіон -2015». Це - програма розвитку краю, пропозиції до якої могли подати всі охочі. Наразі програма готова. Розпочалась її презентація в районах.

Серйозно поставився молодий голова ОДА й до соціології. Тепер на сайті обласної влади практично завжди можна знайти досить свіжі дослідження про те, які проблеми найбільше хвилюють мешканців області, а серед них - і інформацію, що лідером громадської думки у краї залишається керівник облдержадміністрації. Це, вочевидь, не вигадка, бо голові облдержадміністрації вдалося провести таку інформаційну зачистку, про яку його попередники могли тільки мріяти.

Сергій Ларін, приїхавши в область, привіз із собою своєрідну медіагрупу. До неї входили колишні кіровоградці, відомі як члени команди КВН початку 90-х, які потім знайшли себе, працюючи у сфері ТБ. Ця група, за словами Ларіна, мала допомогти ОДТРК готувати цікавіші, популярніші передачі. І справді, у програмі обласного телебачення з’явилася тижнева підсумкова аналітична програма «Погляд», пожвавішали новини, добре зарекомендувала себе розважальна «Ранкова кава», привернули увагу публічним добором креативних ведучих програма «Зроби собі шоу» й буцімто гострими балачками на актуальну тему «Журналістський бочонок».

Але під час минулої виборчої кампанії, коли Олександрійська територіальна виборча комісія після рішень десятків судів тупо не реєструвала кандидатів у депутати місцевих рад від «Батьківщини», - «Погляд», і слова не зронивши про це беззаконня, мило розпитував у регіонала, тоді кандидата на посаду міського голови Олександрії Степана Цап’юка, як він працюватиме на благо народу. Аналізуючи виборчі рекламні кампанії різних політичних сил, «Погляд», звісно, критикував їх усіх, крім ПР. Не дивно, що генеральним директором ОДТРК було призначено Вадима Мурованого, керівника згаданої медіагрупи.

А в балачках «Журналістського бочонка» з передачі у передачу беруть участь кілька одних і тих самих лояльних до влади журналістів на чолі з начальником управління з питань преси та інформації облдержадміністрації Євгенією Шустер. Більше того, навіть художні фільми на обласному телебаченні, виявляється, демонструються тільки завдяки турботі Партії регіонів. Як повідомив керівник каналу, вони звернулися до партій, аби ті допомогли поновити фільмотеку, - то, звісно, відгукнулася тільки ПР…

Віднедавна обласна газета «Народне слово» не матиме окремого рядка в обласному бюджеті. Так вирішила сесія облради. Проте, за словами Сергія Ларіна, влада оплачуватиме якісну інформацію про свою діяльність. Тобто керування газетою відбуватиметься повністю в ручному режимі. Про яку ж об’єктивність, служіння інтересам читача і суспільства в такому разі можна говорити?

Найавторитетніша в області «Україна-Центр» теж потрапила під контроль впливового підприємця Павла Штутмана, нині депутата обласної ради від Партії регіонів. Під контроль Штутмана перейшов і місцевий телеканал ТТV.

Таке враження, що влада хоче, аби про неї або - добре, або - нічого. Але ж так - тільки про покійників. Можна й перестаратися.

Через цю досить комфортну інформаційну подушку все-таки пробиваються проблеми, які потребують негайного вирішення. Наша область - одна з лідерів із заборгованості за спожитий газ - понад 180 мільйонів гривень, із яких 99 мільйонів - за поточний опалювальний сезон. Швидко погасити ці борги неможливо, а Микола Азаров, як відомо, зажадав звільнення тих голів ОДА, у чиєму господарстві впродовж півроку теплопостачальні підприємства мали найбільші борги перед ДК «Газ України».

Навряд чи це загрожує Сергію Ларіну, бо все-таки на багатьох інших напрямах наша область має середні показники. Та річ навіть не в показниках. Уже з’явилися повідомлення, що Сергій Миколайович на наступних парламентських виборах легко може пройти у Верховну Раду по одному з міських мажоритарних округів, адже він, нагадаємо, лідер громадської думки. Політтехнології - велика сила.

А тим часом місцеві ЗМІ повідомляють, що Кіровоградщина ось-ось підпише з Кабміном угоду про регіональний розвиток. Її вже схвалили сесія облради та колегія ОДА. В угоді, знову ж, - про буровугільну галузь, КГЗКОР, Новокостянтинівську шахту…

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі