Політика Заходу щодо Білорусі «жалюгідно провалилася»

Поділитися
Американський сенатор Джозеф Ліберман, один із провідних політиків США, вважає, що західна політика щодо влади президента Олександра Лукашенка провалилася й має бути радикально змінена. Про це він сказав в інтерв’ю білоруській службі «Радіо Свобода».

«Жалюгідно провалилася, і це видно з дій Лукашенка», - додав він.

«І тепер США і ЄС мають, по-перше, чітко заявити, що автократична влада Лукашенка більше не прийнятна, а, по-друге, зробити все можливе, починаючи з цільових економічних санкцій, щоб вчинити тиск на Лукашенка і його оточення і домогтися зміни їхньої поведінки», - сказав сенатор.

Ліберман також вважає, що тепер треба збільшити матеріальну і технічну підтримку білоруської опозиції і громадянського суспільства в Білорусі. «Тому я радий, що ми вже по суті започаткували цю нову політику щодо Білорусі, коли США і ЄС оголосили на початку тижня, що посилять санкції проти режиму Лукашенка і збільшать допомогу на підтримку демократії для білоруського народу», - заявив він.

Сенатор впевнений, що окрім заборони білоруським високопосадовцям відвідувати країни ЄС, також необхідно ввести економічні санкції. «Я вважаю за добре, що ЄС запровадив заборону на візи для білоруських урядовців. А от що не вжили економічних санкцій – не скажу, щоб я був здивований, але я був розчарований. Звичайно, ми будемо доводити, що Європейський Союз мав би змінити таку позицію через те, що Лукашенко і його оточення роблять величезні гроші на нафтових і нафтохімічних компаніях, які, як ми сподівалися, потраплять під санкції. А ці гроші підтримують цей диктаторський режим. Тому ми вважаємо за важливе перекрити ці гроші і утруднити режимові Лукашенка можливості збагачуватися за рахунок білоруського народу», - сказав Ліберман.

Сенатор сподівається, що три центри влади – США, ЄС і Росія – знайшли спільний кращий підхід до Лукашенка. «Але очевидно, і я переконаний, що так само вважає і влада США, – що врешті майбутнє Білорусі має вирішити сам білоруський народ через чесний і вільний демократичний процес», - впевнений сенатор.

Нагадаємо 31 січня Рада закордонних справ ЄС ввела обмеження на в'їзд і заморозила активи 157 вищих чиновників Білорусі, причетних, на думку Європи, до проведення нечесних виборів 19 грудня 2010 року, а також до розгону мирної демонстрації в той же день у Мінську і арештів сотень білорусів .

Зокрема, в'їзд в ЄС заборонено президентові Олександру Лукашенку і двом його синам Віктору і Дмитру, главі президентської адміністрації Володимиру Макею, держсекретареві Ради безпеки Леоніду Мальцеву, начальнику Служби безпеки президенту Андрію Втюріну, генпрокурора Григорію Васильовичу, голові МВС Анатолію Кулешову, голові КДБ Вадиму Зайцеву , міністру оборону Юрію Жадобіну, а також усім членам ЦВК на чолі з Лідією Єрмошиною.

19 грудня 2010 в Білорусі відбулися президентські вибори, на яких, за даними Центральної виборчої комісії країни, переміг діючий Президент Олександр Лукашенко з підтримкою близько 80% голосів виборців.

Увечері 19 грудня міліція жорстоко придушила акції протесту опозиції, заарештувавши близько 1000 осіб, у тому числі 7 з 9 альтернативних кандидатів у президенти.

За матеріалами "Радіо Свобода"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі