Під час виступу на саміті ООН Зеленський нагадав про наслідки окупації Криму та Донбасу

Поділитися
Під час виступу на саміті ООН Зеленський нагадав про наслідки окупації Криму та Донбасу Зеленськй виступив в під час участі у Діалозі лідерів на Саміті ООН © Офіс президента
Президент наголосив, що Україна віддана своїм зобов'язанням щодо цілей сталого розвитку.

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи в рамках Саміту ООН з питань Цілей сталого розвитку, висловив сподівання на те, що завдяки підтримці міжнародних партнерів вдасться досягнути повернення українських територій політико-дипломатичним шляхом та припинення війни. Він також заявив, що через анексію Криму та окупацію частини Донбасу в Україні зруйновано критично важливу інфраструктуру.

"Жодна держава не досягне сталого розвитку без миру та відчуття безпеки. Сталий розвиток неможливий під звуки пострілів і вибухів, неможливий там, де панують агресивні геополітичні стратегії, що аплодують вторгненню до інших держав і порушенню прав і свобод людини", – наголосив Зеленський під час участі у Діалозі лідерів на Саміті ООН з питань Цілей сталого розвитку.

Він зазначив, що Україна віддана своїм зобов'язанням щодо Цілей сталого розвитку. Зеленський зауважив, що в державі створили національні стратегічні рамки, а також в Україні функціонує механізм впровадження цілей і моніторингу цього процесу.

"Нашими завданнями є істотне зростання економіки задля подолання бідності та підвищення зайнятості населення, дієва реформа правоохоронних і судових органів, завершення реформи децентралізації", – додав Зеленський.

За словами президента, показники України можуть та повинні бути значно кращими, адже держава обрала правильний шлях до розвитку і тепер настав час рухатися ним швидше та впевненіше.

"На цьому шляху сьогодні два бар'єри. Перший – це внутрішньополітична традиція, коли важливі для розвитку реформи отримують спротив. Але з цим нова українська влада обов'язково впорається. Другий бар'єр набагато складніший. І нам його не подолати без міжнародної підтримки. Це війна внаслідок російської агресії проти України", – наголосив голова держави.

Зеленський заявив про те, що через анексію Кримського півострова та частини Донецької та Луганської областей в Україні зруйновано критично важливу інфраструктуру та промислові об'єкти, втрачено міжгалузеві зв'язки.

"Але найголовніше – Україна втратила понад 13 тисяч громадян. Це не лише професійні військові, а й добровольці. Серед загиблих є медики, педагоги, спортсмени, науковці, дослідники, художники, музиканти, журналісти, правозахисники. Кожен міг би зробити свій внесок у розвиток не лише України, а й усього світу. Але це, на жаль, неможливо", – підкреслив Зеленський.

За словами голови держави, він вірить в те, що разом із міжнародними партнерами, політико-дипломатичним шляхом вдасться повернути українські території, припинити війну.

"І це – наша мета номер один. Для того щоб пліч-о-пліч з державами-членами ООН ми без бар'єрів могли рухатися вперед для досягнення інших Цілей сталого розвитку та разом будувати новий світ, вільний від бідності, голоду, захворювань і війн", – підсумував Зеленський.

Як повідомлялося, 25 вересня Дональд Трамп і Володимир Зеленський повинні зустрітися на полях Генасамблеї ООН в Нью-Йорку. Зустріч відбудеться на тлі скандалу, спровокованого телефонною розмовою двох президентів, в ході якого Трамп згадував Джо Байдена – свого ймовірного конкурента на президентських виборах. За даними ряду американських видань, Трамп вимагав від Зеленського розслідувати "корупцію Байдена" в обмін на надання військової допомоги Україні.

Джо Байден і сенатори-демократи також наполягають на оприлюдненні стенограми розмови. Трамп традиційно заперечує всі звинувачення і навіть не виключив, що стенограму все ж буде опубліковано. Тим часом, демократи в Конгресі мають намір ініціювати розслідування інциденту і обговорюють можливість імпічменту.

Як повідомляло DT.UA, оточення Дональда Трампа давно цікавлять напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma, до наглядової ради якої входив син Джо Байдена Хантер. Власник Burisma Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології в уряді Миколи Азарова з липня 2010 року по квітень 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, і Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні. Згодом кримінальні справи щодо Злочесвкого були закриті, а його компанія погасила податкову заборгованість.

Детальніше про розвиток відносин президента Зеленського з керівництвом США і Росії читайте в статті головного редактора видання "Дзеркало тижня. Україна" Юлії Мостової "Квартал чорних лебедів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі