Перші порушення на виборах 21 квітня: в "ОПОРІ" розповіли, де саме та які

Поділитися
Перші порушення на виборах 21 квітня: в "ОПОРІ" розповіли, де саме та які На Київщині та Хмельниччині вже виявлено перші порушення
На Хмельниччині спостерігач громадської мережі домігся усунення одного з них.

Спостерігачі громадської мережі "ОПОРА" зафіксували перші порушення виборчого законодавства під час проведення другого туру виборів президента України 21 квітня.

Так, у Яготині Київської області спостерігача мережі не пустили на виборчу дільницю №321048 у 98-му виборчому окрузі, відтак, він не зміг спостерігати за ранковим засіданням дільничної виборчої комісії.

"Зранку 21 квітня спостерігач "ОПОРИ" прибув на виборчу дільницю… однак члени комісії відмовилися реєструвати його як офіційного спостерігача, відповідно і заборонили перебувати на виборчій дільниці та бути присутнім на ранковому засіданні комісії. Члени ДВК аргументували це тим, що у спостерігача посвідчення старого зразка і воно недійсне", - йдеться у повідомленні на сайті "ОПОРИ".

Дії комісії порушують вимоги постанови Центральної виборчої комісії №54 від 11 січня 2019, згідно з якою у разі повторного голосування на виборах президента зареєстровані Центрвиборчкомом офіційні спостерігачі зберігають свій статус.

Після дзвінка голові Окружної виборчої комісії, яка підтвердила наявність цієї постанови, спостерігача все ж пустили на ранкове засідання. Однак відкриття сейфу і підрахунок бюлетенів він пропустив.

Тим часом на трьох виборчих дільницях у Хмельницькій області не вистачає скриньок для голосування.

"На дільницях №680760, що у с. Тимків Новоушицького району (ТВО №193), №680307 в с. Слобідка-Шелехівська Деражнянського району (ТВО №191) та №681278 в с. Виноградівка Ярмолинецького району (ТВО №192) наявні по одній стаціонарній скриньці для голосування", - наголошується у повідомленні на сайті громадської мережі.

Нестачу скриньок члени комісії пояснювали відсутністю пломб для другої скриньки та малою кількістю виборців, яким нібито вистачить й однієї. Спостерігач "ОПОРИ" наполіг на усуненні порушення й встановленні другої скриньки.

Адже, згідно з вимогами ч. 4 статті 74 закону "Про вибори Президента України" кожна мала виборча дільниця повинна мати щонайменше дві великі (стаціонарні) та дві малі (переносні) виборчі скриньки.

Все, що потрібно знати про вибори в Україні в спецтемі DT.UA Вибори-2019:

Нагадаємо, за результатами першого туру виборів голови держави 31 березня у другий тур вийшли шоумен Володимир Зеленський, який отримав 30,24% голосів (понад 5,7 млн виборців), і чинний голова держави Петро Порошенко - 15,95% (понад 3 млн).

Докладніше про виборчі технології читайте у статті Ярини Бусол "Що таке виборчі маніпуляції і як з ними боротися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі