Папієв: Україна потребує сильних інститутів громадянського суспільства

Поділитися
Україна розвиватиметься за європейським, а не латиноамериканським, шляхом розвитку тільки тоді, к...

Україна розвиватиметься за європейським, а не латиноамериканським, шляхом розвитку тільки тоді, коли створить сильні інститути громадянського суспільства, законодавчо закріпить суспільну форму власності і сформує відчуття справедливості на державному та індивідуальному рівні, — переконаний міністр праці та соціальної політики, кандидат економічних наук Михайло Папієв.

Він підкреслює, що сьогодні Україна розвивається за латиноамериканським шляхом розвитку, хоча «ми й говоримо щодня про європейський вибір». Змінити ситуацію, на його думку, можна, в першу чергу, шляхом створення «самоорганізованих співтовариств громадян», що захищають інтереси громадянського суспільства.

«Погано, коли питання збереження садка у подвір’ї замість запропонованих гаражів може вирішитися тільки через апеляцію до Президента, але однозначно добре, що такий дієвий механізм існує, — пояснює Папієв. — Проте безперечним є факт, що на всі садки не вистачить ніяких президентів, такі питання краще вирішувати на місцях, і самоорганізовані співтовариства громадян повинні мати можливість цим опікуватися і впливати на рішення місцевої влади».

Папієв також пропонує закріпити поняття «суспільна власність», яка повинна формуватися за рахунок рентних платежів для забезпечення потреб громадянського суспільства. Він порівнює Україну із Заходом, де приватна власність складалася століттями і є недоторканною, як священна корова, що виключає впровадження там власності суспільної.

Україна ж «має унікальний шанс», який, на думку Папієва, полягає у недосконалості її системи власності: «Відсутність «історичної пам’яті» дає можливість по-новому сформувати всю систему, запровадивши поняття суспільної власності і, разом з державним, поняття суспільного бюджету».

Крім того, вважає він, справедливість, про яку так багато говорилося у передвиборчий період, повинна бути закріплена у Конституції.

«Потрібно пам’ятати, що, крім прав конституційних і законних, існує безліч неформальних прав, наприклад, право ходити тротуарами без канав і ям, право не слухати хамства водія маршрутки чи балаканини по мобільному телефону в громадському транспорті, право мати під будинком дитячий спортивний майданчик, а не майстерню вулканізації. Повинна Конституція враховувати ці права? — запитує Папієв. — Безперечно — ні, але вона повинна містити норми, які давали б громадянинові можливість донести до влади проблему, а влада зобов’язана була б оперативно її вирішити».

Детальніше читайте у статті Михайла Папієва «Громадянське суспільство: міф, реальність чи шанс?» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі