Новій коаліції прогнозують постійні конфлікти, які знову завершаться перевиборами

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Новій коаліції прогнозують постійні конфлікти, які знову завершаться перевиборами Мусіяка: На конструктивно працюючу Верховну Раду - надій небагато.
На думку експерта, коаліційна дискусія може призвести до не конструктивної роботи Верховної Ради.

Українці вже чекають від нового уряду коаліційної угоди, але обіцяні "день-два" на її узгодження перетворилися на тижні.

Як пише український політичний діяч, один з авторів тексту Конституції України, Віктор Мусіяка в своїй статті для ZN.UA "Почекаємо?", зав'язалася коаліційна дискусія, якм на жаль, залишає небагато надій на конструктивно працюючу Верховну Раду.

Читайте також: Заступник глави АП "провів" у начальники департаменту 26-річну помічницю - ЗМІ

"Швидше за все, нас чекає постійна напруженість у відносинах президента з урядом, часом - з парламентом. Не завжди прогнозовані голосування, гучні і суперечливі заяви очільників влади, демарші - найближчі будні Печерської влади до нових позачергових виборів. Дай Боже помилитися", - зазначає Мусіяка.

Водночас він звертає увагу на заяви Юрія Луценка про намір партії президента скоріше вийти на позачергові місцеві вибори. "Ми будемо домагатися, щоб місцеві вибори відбулися орієнтовно в березні наступного року", - говорив раніше Луценко.

"Як би не було, але ці наміри логічні, якщо прагнути заволодіти владою "зверху донизу" за принципом "куй залізо"... Але в черговий раз ми стали свідками "проколу" в юридичному супроводі президентської команди або, що набагато гірше, - готовності гаранта ігнорувати очевидні конституційні приписи на шляху до певної мети", - пише Мусіяка.

Але перш, ніж призначити позачергові вибори органів місцевого самоврядування, продовжує експерт, необхідно попередньо достроково припинити повноваження декількох десятків тисяч рад та їхніх голів.

Читайте також: У новій Раді – найбільша кількість жінок за історію незалежності

"Навіть якщо уявити, що всі правила були дотримані, обрані на позачергових виборах у березні 2015 р. органи місцевого самоврядування будуть мати повноваження до першого засідання органів місцевого самоврядування, обраних на чергових виборах 26 жовтня 2015", - йдеться в статті Мусіяки.

За його словами, абсурдність позачергових місцевих виборів очевидна. "Замість продукування подібних ідей корисніше було б зосередитися на доведенні до прийнятної кондиції проекту змін до Конституції з так званої децентралізації, уточненню територіального устрою", - резюмує експерт.

Як повідомлялося раніше, 6 листопада Гройсман повідомив, що перше засідання Верховної Ради 8-го скликання відбудеться орієнтовно 1 грудня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі