Новини 31 листопада

Поділитися
Чи стане життя кращим — питання. Та воно для всіх кращим стати й не може — якщо в одному додається, в іншому — убуває...

Чи стане життя кращим — питання. Та воно для всіх кращим стати й не може — якщо в одному додається, в іншому — убуває.

Однак життя стане веселішим. Такими, напевно, будуть новини 31 листопада 2005 року. Або не 31 листопада... Або не 2005-го... Коротше, усміхайтеся, добродії!

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко обговорила з прем’єр-міністром РФ стан розрахунків за газ. У зустрічі спробував узяти участь генеральний прокурор РФ, але дістав відвід від української делегації. Питання присутності прокурора вирішувалося відкритим голосуванням учасників переговорів — Ю.Тимошенко заявила, що «так нині прийнято». За видалення прокурора проголосували всі учасники з української сторони. З російської — посол РФ в Україні утримався.

На початку переговорів Ю.Тимошенко заявила: «У ході моєї зустрічі з президентом РФ (вона зробила паузу й подивилася на присутніх) він погодився зі мною з таких питань». Після цього вона перелічила питання. Переговори були відразу успішно завершені.

Прем’єр-міністр РФ бачив президента дуже давно й не мав шансів побачити його найближчим часом.

Після переговорів Ю.Тимошенко прийняв президент РФ, якому вона розповіла про те, як це було.

Перший віце-прем’єр Анатолій Кінах зустрівся з директорами великих промпідприємств. У результаті наради було прийнято рішення перепрофілювати під верф АНТК ім. Антонова і перенести його до Миколаєва. Також домовилися про запуск у серію українських підводних човнів під кодом Ан-70. «Не полетів — так попливе», — сказав перший віце-прем’єр журналістам.

Віце-прем’єр Олег Рибачук оголосив про введення обов’язкового іспиту з англійської мови для закордонних інвесторів. Це рішення було прийнято після того, як 17 інвесторів підряд із Віргінських і Кайманових островів, а також островів Мен і Науру в ході ознайомлювальних переговорів не змогли вимовити назви компаній, які вони представляють. При цьому вони підозріло вільно використовували російськомовні ідіоматичні вирази.

Також він заявив про скасування видачі безкоштовних віз для європейців, мотивуючи це тим, що європейці з Албанії за час дії цього правила вивезли з країни всі товари, ціни на які нижчі за європейські.

О.Рибачук також заявив про швидке завершення переговорів із В.Пінчуком про повернення його капіталів в Україну. «Скоро, дуже скоро перший пінчуківський долар перетне митний кордон України», — обнадіяв він, але не уточнив, скільки їх чекати всього.

Оголошено аукціон на продаж підземного простору під Києвом. У даний час продається горизонт на глибині близько 120 м. За чутками, там знайшли чи то вугілля, чи то нафту, чи то готовий простір під магазини.

Віце-прем’єр України Микола Томенко оголосив про створення робочої групи зі створення концепції громадського телебачення та розпуску попередньої, п’ятої за рахунком. «Все громадське, що є в їхніх проектах, чомусь дуже швидко стає приватним», — сказав він, підкресливши, що не проти приватного, але не на шкоду громадському.

Він також попередив почесних президентів телеканалу «Інтер» Костянтина Ернста і каналу «1+1+5» Володимира Лясовського про неприпустимість трансляції серіалу «Бригада-2» як такого, що не відповідає українським реаліям. Вона можлива, сказав М.Томенко, лише з відповідним коментарем міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в рубриці «Їх мораль».

Нацрада з телебачення та радіомовлення за систематичне введення в оману телеглядачів наказав телеканалу ICTV транслювати програму «Докладно з Дмитром Кисельовим» із вимкненим звуком.

Газета «Факты» взяла до уваги критику на її адресу — тепер на останній шпальті публікуються не фотографії дівчат, а зразки рукодільної народної творчості.

Головний редактор журналу «Плейбой-Україна» запив.

Для приймання кабельного еротичного каналу абонент нині зобов’язаний надавати довідку від психіатра й податкову декларацію.

Віце-прем’єр Роман Безсмертний ознайомив журналістів «загалом» із планом адміністративно-територіальної реформи. Найцікавішою він назвав ідею укрупнення низки областей. Зокрема, передбачається укрупнити Харківську область, до якої на правах районів увійдуть колишні Донецька й Луганська.

«Великі, звичайно, будуть райони, але кадри для керівництва ними в нас є», — сказав віце-прем’єр.

До того ж, він нагадав, що наприкінці 2004 року ряд політиків висловили пропозицію створити на сході України «щось із столицею в Харкові». «Ну так ми подумали і вирішили брати все хороше з минулого», — сказав він, посміхаючись у бороду.

Та що дивно — рідні й близькі характеризують Р.Безсмертного як цілком відхідливу й незлопам’ятну людину...

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко взяв участь у засіданні Ради міністрів внутрішніх справ СНД. У своєму виступі він звернув увагу присутніх на конкретні механізми залучення співробітників правоохоронних органів до мирних акцій протесту проти чинних поки що режимів.

«Якщо революцію не можна зупинити, а її у вас зупинити не можна, — у ній треба брати участь», — сказав він. У ході виступу Ю.Луценка в залі було чути, як пролетіла муха. Після слів «Міліція з народом!» було чутно, як муха чистить лапки.

За даними джерел, на урочистому обіді після засідання Ю.Луценко порадив присутнім узяти зошити й записати, коли і як виводити міліцію на майдани столиць країн Співдружності для підтримки демонстрантів. Якщо ж, за словами Луценка, «ваші одурілі начальники не прислухаються до волі народу — хапайте їх». Після цих слів злякана муха вилетіла з залу.

Міністри поставилися до слів Ю.Луценка з розумінням. Його середньоазіатські колеги та азербайджанець, який примкнув до них, непомітно для себе замовили свинину, білорус із росіянином відмовилися від горілки. Туркменського міністра винесли з обіду — він уже ні на що не реагував.

Міністр закордонних справ Борис Тарасюк направив поздоровлення Володимиру Путіну в зв’язку з черговою річницею його обрання на пост президента. Це було вже третє поздоровлення за минулий рік.

У своєму листі міністр відзначив важливість приєднання України до НАТО для зміцнення вертикалі влади в Росії. «Як казали раніше, ворог уже на порозі й вам необхідна мобілізація всіх сил», — сказано в листі.

В інтерв’ю журналістам Б.Тарасюк висловив думку про підвищення ролі НАТО в ліквідації наслідків стихійних лих спочатку на заході, потім у центрі й, нарешті, на сході України. «Як відомо, північний вітер несе в Україну морози. За допомогою НАТО ми зможемо змінити розу вітрів, щоб арктичні антициклони зупинялися на наших північних кордонах. Ви розумієте мою думку?» — звернувся міністр до журналістів і підморгнув їм.

Міністр оборони України Анатолій Гриценко заявив, що 92% міністрів оборони в усьому світі не заперечують проти ідеї подати допомогу українській армії шляхом будівництва житла для офіцерів і членів їхніх сімей на грантовій основі.

За його словами, один міністр оборони (Грузії) висловився не те щоб проти, а загалом також за, але висловив готовність увійти в пул і теж прийняти грант.

Інші 11 опитаних міністрів не заперечили. За даними джерела, вони взагалі нічого не сказали й виглядали, зауважив співрозмовник, «як люди, що потрапили в цілком нову для них ситуацію».

Усього було опитано 12 міністрів оборони, вибірка є репрезентативною.

Голова Служби безпеки України Олександр Турчинов відвідав зустріч київських бізнесменів, що відбулася в одному з заміських ресторанів.

Як повідомило добре законспіроване джерело, несподівана поява голови викликала шок в учасників зустрічі, які вважали її секретною. За даними джерела, першими словами О.Турчинова були: «І що це ви тут робите, га?» У других словах, повідомили джерела, він розповів, що вони тут робили.

Це вже не перший візит О.Турчинова до бізнесменів. При цьому останнім часом, кажуть, він відвідує навіть тих бізнесменів, які ще нічого не робили.

«Головне наше завдання — щоб навіть думка про корупцію здалася вам гидкою», — передало джерело слова голови.

Підтвердити чи спростувати інформацію не можемо, оскільки джерело більше на зв’язок не виходило.

Відомий російський бізнесмен Платон Єленін пожертвував 50 млн. доларів на ліквідацію наслідків стихійних лих в Україні. Як повідомили джерела в українському міністерстві з надзвичайних ситуацій, П.Єленін зробив таке розпорядження по телефону в ході робіт із осушення поліських боліт на Волині.

Як відомо, П.Єленіна було затримано близько півроку тому в лісі недалеко від українсько-польського кордону бригадою будівельників МНС у процесі руху в напрямі Києва. Команду затримати дав особисто міністр Давид Жванія.

Раніше він обіцяв видати П.Єленіна Росії, проте потім вирішив спочатку з ним поговорити. Після розмови бізнесмена залучили до меліоративних робіт як маркшейдера.

Результатом робіт і стало розпорядження П.Єленіна, що дозволило газифікувати 80 сіл, побудувати три дамби й закупити нові бензопили.

Як очікується, завтра П.Єленін відбуде на батьківщину. До Лондона.

Опубліковано повідомлення про банкрутство комбінату «Криворіжсталь». Раніше Верховний суд України відхилив позов акціонерів комбінату проти дій Мінекології та природних ресурсів, який наклав штраф за забруднення навколишнього середовища. Розмір штрафу приблизно відповідав вартості основних фондів комбінату.

Як відомо, комбінат повернули державі після спроби приватизації, визнаної незаконною. Після цього його знову продали в ході прозорого конкурсу низці вітчизняних і закордонних інвесторів.

Експерти вважають, що таким чином він знову може бути повернений державі і проданий утретє. Фахівці переконані: це допоможе покрити дефіцит бюджету наступного року.

Всі опитані зазначають видатну роль в операції міністра зі справ екології Павла Ігнатенка. Сам міністр вважає, що в результаті його дій «повітря в Кривому Розі стало чистішим».

Із сьогоднішнього дня в Україні забороняється курити на балконах, у кухнях і коридорах квартир. Це визначено указом Президента, підготовленим міністром охорони здоров’я Миколою Поліщуком.

Коментуючи указ, міністр зазначив, що «куріння на балконі отруює навколишнє середовище і, взагалі, неестетичне». Він особливо наголосив на забороні курити на кухнях, оскільки «приймання їжі та куріння взагалі несумісні». «Це ж варварство! Навіть дикуни не курять там, де їдять», — заявив міністр.

Що ж до коридорів, то міністр зазначив: це рішення викликало найзапекліші суперечки в уряді. «Проте ми перемогли, й це правильно — адже в коридорах часто бувають діти, а протяги розносять дим по всіх кімнатах», — сказав він.

Таким чином, куріння в Україні можливе лише в закритих туалетах і під землею не ближче за 1 км від шкіл, лікарень, пологових будинків, магазинів і інших підприємств побутового обслуговування.

Міністр культури та мистецтв Оксана Білозір видала наказ про упорядкування гастрольної діяльності російських естрадних виконавців в Україні.

Згідно з наказом, російські співаки й виконавці, які не пройшли експертизу на професіоналізм, зможуть виступати в залах, на яких обов’язково має бути розміщений транспарант «Прослуховування цього «артиста» шкодить вашому здоров’ю» розміром 2х10 м.

У списку можуть опинитися співаки, які представляють російську попсу чи активно використовують російський же блатняк.

О.Білозір назвала вживані заходи м’якими, оскільки, на її думку, «сигарети менш небезпечні, ніж деякі з цих типів», а між тим «відповідний напис на сигаретах є вже давно».

За непідтвердженими даними, російських рок-виконавців вивели зі списку під особисте поручництво лідера групи «Океан Ельзи» Славка Вакарчука.

Міністр фінансів України Віктор Пинзеник заявив про необхідність увести пости уповноважених Мінфіну на нумізматичних ринках. За словами співробітників Мінфіну, значна частина коштів, що перебуває в тіні, обертається там. «Нехай ці кошти не зовсім нові, зате вони постійно, з кожним днем зростають у ціні», — сказав працівник Мінфіну.

Мінфін не виключає можливості випуску держоблігацій, на які можна буде поміняти старі грошові знаки. Прийматимуть не все. «Ніяких керенок!» — категорично заявляють у Мінфіні. Гроші ж УНР прийматимуться з особливою радістю.

Міністерство економіки розробило законопроект «Про особливі зони». Відповідно до законопроекту, для спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку, де раніше діяв пільговий режим оподатковування, вводять нові ставки податків. Так, податок на прибуток встановлюється в розмірі 50%, прибутковий — 30%.

В уряді вважають: у такий спосіб власники підприємств, які раніше виводили через ці зони кошти з України, їх повернуть. «Усе, що вкрав, віддай назад», — сказав міністр економіки Сергій Терьохін одному з них.

Коли виробництво в цих зонах вимре остаточно або переїде за межі зон, там організують луна-парки чи справжні зони.

Міністр праці та соціальної політики В’ячеслав Кириленко закликав пенсіонерів активніше брати участь у громадському житті країни. У поширеному зверненні зазначається, що міністерство вітає організацію контролю громадськості, зокрема й похилого віку, за входом і виходом чиновників із роботи.

«Подивіться, із чим вони приходять на роботу та з чим ідуть», — закликає міністерство. Перший пікет як приклад Мінпраці встановило в себе на вході.

Організаційну допомогу у проведенні акції подає Молодий рух. Його членами за півроку стали тисячі працівників соцзабезів та їх підопічних. Найдосвідченішим членом Молодого руху став 92-річний дідусь із Тернополя. «Тому що молодий», — хитро усміхаючись, сказав він.

Міністр сільського господарства Олександр Барановський підписав із відповідними органами Євросоюзу програму обміну сільгоспвиробниками.

Двадцять тисяч українських сільгоспвиробників, відповідно до документа, поїдуть навчатися до Німеччини, Швейцарії та Франції. У програмі навчання — іноземні мови, менеджмент, маркетинг і лізинг.

Стільки ж селян із тих самих країн приїдуть до України. Вони оглянуть поля, луки й ниви, вивчать методи пересування дорогами восени та взимку й інші способи виживання в екстремальних умовах.

Мінпромполітики затвердило цільову комплексну програму «Український руберойд». Відповідно до програми, виробництво руберойду є соціально важливою та економічно вигідною справою.

Поставлено завдання покрити українським руберойдом усі ще безверхі дахи, замінити раніше покриті та ввести руберойд у п’ятірку провідних товарів з експорту.

Надалі планується руберойд відправляти до Росії, там брати нафту, продавати її в Туреччину, де купувати шкіряні куртки, потім відправляти їх до Сибіру, купувати там дерев’яні свистульки, продавати їх в Україні й на виручені гроші купувати у вітчизняних виробників руберойд.

Перша у світі гонка в класі «Формула-1» по прямій пройде на трасі Київ—Одеса, повідомив міністр транспорту та зв’язку Євген Червоненко.

Міністр визвався проїхати трасою першим і показати всяким шумахерам і іншим кулхардам, як уміють їздити на машинах члени команди Ющенка.

Він особливо зазначив, що під час його проїзду, а потім і змагань рух по трасі не перериватиметься. «Ми беремо приклад із Президента й не збираємося перекривати дороги так, як це робив злочинний режим», — сказав міністр.

Бажаючі подивитися гонку з повітря зможуть скористатися послугами державного казенного підприємства «Аеросвіт», яке надає для цього весь свій авіапарк — 18 літаків Ан-2 підвищеної комфортності.

Міністр зі справ сім’ї та молоді Юрій Павленко затвердив новий текст присяги чоловіка й дружини. Відповідно до нього, чоловік і дружина зобов’язуються любити і бути коханими, будувати життя прозоро й морально, не красти один в одного та в суспільства, не забажати дружини ближнього свого чи чоловіка ближньої своєї. Усього в тексті 10 пунктів.

Чоловік і дружина підписують текст присяги та зобов’язання у разі її порушення бути готовими прийняти Кару (відомо чию) і перерахувати в бюджет суму, що дорівнює 100 мінімальним зарплатам. «Сім’я міцніє — по-перше, бюджет — по-друге», — сказав Ю.Павленко.

І новини одним рядком

Рінат Ахметов будує баптистські церкви.

Віктор Пінчук скуповує по всьому світу й звозить до України скіфське золото.

Григорій Суркіс спонсирує «Океан Ельзи».

Олександр Ярославський відкриває фабрику зі склеювання розбитих горщиків трипільської культури.

І це їм не завжди допомагає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі