Німецькі експерти: Арешт Тимошенко завадить підписанню угод України з Євросоюзом

Поділитися
Утримання під арештом колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко може у короткостроковій перспективі перешкодити підписанню запланованих угод України з Євросоюзом, впевнені німецькі експерти.

Німецькі експерти одностайні у своїй негативній оцінці наслідків арешту Тимошенко, проте аніскільки не здивовані таким розвитком подій. «Уряд ФРН, Франції, США, керівництво ЄС раніше вже висловлювали свою стурбованість тим, що стосовно Тимошенко застосовується, з їхньої точки зору, виборче правосуддя. А арешт - лише наступний логічний крок», - заявив в інтерв'ю Deutsche Welle Ніко Ланге (Nico Lange), керівник київського представництва німецького фонду імені Конрада Аденауера.

Арешт і суд над Тимошенко, на думку німецького політолога Андреаса Умланда (Andreas Umland), цілком можуть загальмувати процес зближення України і Європейського Союзу. Зокрема, він не виключив, що буде відкладено підписання угоди про асоційоване партнерство між Україною та ЄС, «у разі якщо у Брюсселі виникне враження, що юстиція використовується нинішнім керівництвом країни для придушення опозиції».

У той же час професор Герхард Сімон (Gerhard Simon) з Боннського Інституту політичних наук та соціології запропонував не поспішати з висновками, зауваживши, що через півроку умови для ведення переговорів можуть змінитися. «Я не думаю, що в кінцевому рахунку місцезнаходження Тимошенко - арешт або свобода - буде вирішальним у підписанні угоди про асоційоване членство. Фактор Тимошенко навряд чи стане визначальним у відносинах між Євросоюзом та Україною», - зауважив Герхард Сімон. При цьому політолог не виключив, що Тимошенко буде посаджено на кілька років до в'язниці. «Але що тоді робити Брюсселю - відмовлятися від угоди з України? Невже це буде єдино вірним рішенням? - запитав Сімон. - Порівняйте ситуацію з Білоруссю. Євросоюз ось вже роки проводить політику бойкоту Мінська і не зміг домогтися ані найменшої демократизації країни».

Разом з тим Герхард Сімон вважає, що ЄС вчинить правильно, якщо буде вимагати припинити «політичний» процес над Тимошенко. «Цю справу треба обговорювати не в суді, а в парламенті», - сказав Сімон.

Україна повинна зараз визначитися, чи дійсно вона хоче зближення з ЄС, додає Ніко Ланге. Керівництво країни неодноразово заявляло про намір інтегруватися в Євросоюз, так що українська влада, на його думку, має навчитися миритися з тим, що Брюссель буде піддавати критиці порушення прав людини.

З іншого боку, не варто забувати і про те, що дійсно невигідний для України газовий договір тодішній прем'єр-міністр країни Тимошенко підписувала не тільки під тиском з боку Росії, але і з боку Євросоюзу, який вимагав якнайшвидшого вирішення газової суперечки між Москвою і Києвом, зауважив Андреас Умланд.

На думку Ніко Ланге, найсумніше у цій ситуації те, що боротьба чинного президента Януковича проти колишньої влади і «політичний процес» над Тимошенко ведуть до поляризації населення країни, тоді як «найважливішим завданням має бути зараз консолідація заради проведення необхідних реформ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі