"Не за Європу, а за наше майбутнє": активісти висунули вимоги Порошенку та Яценюку

Поділитися
"Не за Європу, а за наше майбутнє": активісти висунули вимоги Порошенку та Яценюку Яценюку і Порошенкe висунули ряд вимог © Влад Содель / Апостроф
У сьогоднішньої влади "все ще є вибір, ким увійти в історію": реальними реформаторами, або тими, хто привів країну до розвалу.

У річницю Євромайдана активісти вимагають від президента, прем'єра, уряду і Верховної Ради розпочати реальну боротьбу з корупцією, здійснити справжні реформи і забезпечити прозорість влади і верховенство права, а також дати чітку відповідь, як Україна буде повертати окуповані Крим та Донбас.

Свої вимоги активісти пояснюють тим, що після майже двох років з моменту втечі Віктора Януковича і падіння його режиму, в Україні мало що змінилося, і в суспільстві знову назрівають революційні настрої через бездіяльність влади.

Текст, присвячений річниці Маршу Мільйонів (1 грудня 2013 року, після розгону студентського Майдану, на Віче на Майдані Незалежності вийшло більше мільйона громадян). Також текст присвячений і ідеї реформ в країні.

Наголошується, що у цього звернення дуже великий авторський колектив. Кожен, хто підтримує цю позицію, може опублікувати або поширити цей текст від свого імені.

В соцмережах пропонується використовувати хеш-теги #занашемайбутне #занашебудущее #forourfuture.

Одним з перших звернення опублікував народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Мустафа Найєм. Його пост за дві години набрав понад 3 тис. "лайків" і 1,5 тис. передруків.

Як зазначають автори звернення, у сьогоднішньої влади "все ще є вибір, ким увійти в історію: реальними реформаторами, які пожертвували особистими інтересами заради майбутнього країни, або тими, хто привів країну до розвалу через корупції та неефективного управління".

Читайте також: МВФ хоче від Ради більше рішучості в проведенні реформ і боротьбі з корупцією

Текст складається з двох частин: у першій - звернення до влада тримає, другий - перелік з п'яти пунктів, виконання яких вимагають активісти. Чотири з п'яти пуктів стосуються необхідності "боротьби з корупцією", "відновлення справедливості", "забезпечення верховенства права" і "прозорості влади".

Останній, п'ятий пункт, що містить вимогу "озвучити чіткий план", в якому, за словами активістів, повинні міститися відповіді на такі питання: "як нам разом подолати економічну і гуманітарну кризу, як ми плануємо повертати Крим і окуповані території".

Текст звернення:

"Два роки тому Україна зробила історичний вибір. Люди вийшли на вулицю, вимагаючи справедливості і захисту своїх прав.

За цей час ми багато чого досягли: відстояли наші свободи, скинули диктатуру, домоглися підписання угоди про асоціацію з ЄС, провели вибори, прийняли реформаторські закони і взялися за перегляд суспільного договору.

За все це український народ заплатив і продовжує платити величезну ціну. Логічно, що вимоги людей до влади стали значно вищими.

Два роки тому ми розуміли, що дива не станеться й одразу все не вдасться. Ми були готові працювати, терпіти і жертвувати.

Але нам складно було уявити, що чиновники і наближені до влади бізнесмени будуть продовжувати грабувати країну, прикриваючись тепер уже вишиванкою, Майданом або АТО.

Що гречка і тітушки на виборах так і залишаться безкарними.

Що на своїх посадах працюватимуть ті, чиїм руками ще нещодавно будувалася диктатура: від суддів до членів Центральної виборчої комісії.

Що головним партнером влади знову стане не суспільство, а вузьке коло тих же олігархів, які виснажували країну при колишньому режимі. А ключові для країни рішення і далі будуть прийматися в колі сірих кардиналів, які керуються тільки своїми меркантильними інтересами.

Шановні президенте України, прем'єр-міністре, міністри і народні депутати!

Люди все бачать і розуміють. Вони вже не вірять вашим виправданням. Корупційна метушня й імітація реформ знищують довіру українського суспільства і повагу зарубіжних партнерів.

Ви думаєте, що час ще є. Мусимо вас засмутити: люди на межі.

Запит суспільства, проголошений під час Революції Гідності, нікуди не зник. Сьогодні ці вимоги об'єднують абсолютну більшість українців. І кожен день вашого зволікання вбиває шанси на повернення довіри людей.

З вашої вини ми втрачаємо час. Замість того, щоб створювати – розвивати економіку, освіту, науку і культуру – ми змушені витрачати ресурси на боротьбу з системою. Системою, яку ви продовжуєте захищати і підгодовувати.

Ми не хочемо нової революції, яку ви несвідомо наближаєте. Ми готові нести відповідальність за майбутнє нашої країни. Тому ми не просимо, ми вимагаємо:

1. Почати реальну боротьбу з корупцією. Сконцентруватися на вищих ешелонах влади і розірвати кругову поруку, призначивши ефективного Генерального прокурора, завершити люстрацію і реформувати державну службу за європейськими стандартами.

2. Відновити справедливість. Притягнути до відповідальності людей, які розграбували країну і призвели до насильства і вбивств на Майдані.

3. Домогтися верховенства права. Інтенсивно і рішуче проводити судову реформу, в якій були зроблені важливі кроки, але суспільство не відчуває впевненості в успіху.

4. Забезпечити прозорість влади. Відкрито проводити призначення на державні посади, припинивши практику підкилимних домовленостей і розподілу посад за політичними квотами на догоду сірим кардиналам.

5. Озвучити чіткий план. Як нам разом подолати економічну і гуманітарну кризу, як ми плануємо повертати Крим та окуповані території.".

У этого обращения очень большой авторский коллектив. Но я уверен, что под ним подпишутся большинство, если не все, рядов...

Posted by Mustafa Nayyem on 1 декабря 2015 г.

Відзначимо, як свідчать соцопитування, тільки 3% українців задоволені темпом реформ в країні. Також сьогодні вже менше половини українців готові терпіти труднощі задля реалізації реформ, тоді як ще на початку року таких було близько 50%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі