НАЗК знайшло порушення у звітах кандидатів у президенти з високим рейтингом

Поділитися
НАЗК знайшло порушення у звітах кандидатів у президенти з високим рейтингом Найпоширенішим порушенням є податковий борг у тих, хто сплачував внески у виборчий фонд кандидата
У цілому Нацагентство виявило порушення у 17 кандидатів у президенти.

Національне агентство з питань запобігання корупції проаналізувало проміжні фінансові звіти кандидатів на пост президента України, повідомила прес-служба НАЗК. При цьому в 17-ти звітах зафіксовані порушення. Зокрема порушення знайшли у звітах Володимира Зеленського, Юлії Тимошенко, Юрія Бойка, Анатолія Гриценка.

"25 березня на позачерговому засіданні був затверджений аналіз проміжних фінансових звітів. За результатами аналізу в 17-ти звітах виявлені порушення. Найбільш поширеними серед зафіксованих порушень були наявність податкового боргу у суб'єктів, які здійснювали внески, а також неповнота даних, зазначених у звіті", - повідомили в НАЗК.

Зазначено, що фінансові звіти на перевірку подавали розпорядники рахунків виборчих фондів. НАЗК перевіряла документи на відповідність порядку надання і повноту заповнення, відповідність звітних даних інформації, отриманої від банків, на дотримання обмежень у здійсненні внесків, у тому числі про наявність податкового боргу у суб'єкта, який здійснює внесок.

Зокрема, порушення виявили і в звітах кандидатів у президенти з високим рейтингом, а саме шоумена Володимира Зеленського, лідера ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко, лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка і кандидата від "Опозиційної платформи – За життя" Юрія Бойка.

У звіті Зеленського про надходження і використання коштів виборчого фонду Нацагентство зафіксувало непогашений податковий борг на загальну суму 3,8 млн грн. На цій підставі можливо скласти протокол про адміністративне правопорушення за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення. При цьому, розпорядника рахунку повідомили про те, що внесок у виборчий фонд зробила особа, яка згідно із законом не мала права надсилати гроші. Одержувач не прийняв лист НАЗК, тому Нацагентство направило матеріали про можливі ознаки кримінального злочину в Національну поліцію України.

У звітах Тимошенко встановили невідповідність оформлення документа, а також внесених звітних даних вимогам законодавства.

У звіті Гриценка виявили непогашений податковий борг на загальну суму понад 10,5 млн грн. Внесок у виборчий фонд кандидата зробив чоловік, який згідно із законом не мав на це права. Розпорядника рахунком повідомили про це, але він, за інформацією НАЗК, від листа відмовився. Через це Нацагентство 12 березня направило матеріали про можливі ознаки кримінального правопорушення у Нацполіцію України.

У звіті Бойка також виявили непогашений податковий борг на загальну суму близько 2 млн грн.

Все, що потрібно знати про вибори в Україні в спецтемі DT.UA Вибори-2019:

Вибори президента України відбудуться вже зовсім скоро, до 31 березня залишається трохи менше тижня.

У статті для DT.UA правозахисниця Тетяна Дурнєва пише про те, що у разі другого туру виборів (21 квітня) часу на процедуру зміни місця голосування залишиться критично мало. І якщо дату кінцевого терміну прийому заяв можна назвати вже зараз (до 15 квітня), то дата початку прийому заяв поки невідома, адже спочатку повинні бути встановлені результати першого туру. Детальніше читайте в матеріалі "Невидимі виборці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі