НАТО бере на себе командування всіма військовими операціями міжнародних сил в Лівії

Поділитися
Рада НАТО ухвалила рішення взяти під свою відповідальність командування всіма військовими операціями міжнародних сил у Лівії, заявив у Брюсселі генеральний секретар альянсу Андерс Фог Расмуссен.

«Наша мета - захистити цивільне населення й території, які населяють цивільні особи, від атак режиму Каддафі», - сказав А. Ф. Расмуссен після засідання Ради НАТО на рівні послів.

Він повідомив, що союзники по НАТО вирішили взяти на себе всю повноту військових дій міжнародних сил у Лівії відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН.

«НАТО виконає всі аспекти резолюції ООН. Не більше, не менше», - заявив глава Північноатлантичного альянсу.

А. Ф. Расмуссен назвав це рішення «важливим кроком, що доводить здатність НАТО здійснювати рішучі дії».

Він згадав спільне планування пакету оперативних заходів на підтримку резолюції ООН щодо дій «на морі й в повітрі», яке тривало протягом останніх тижнів.

«Ми вже посилили операції з ембарго на зброю й безпольотну зону, а з прийняттям сьогоднішнього рішення підемо ще далі», - заявив генеральний секретар.

А. Ф. Расмуссен також розповів про намір діяти «в тісній координації з міжнародними та регіональними партнерами із захисту народу Лівії».

Військове командування отримало вказівку негайно розпочати операцію, зазначив глава Північноатлантичного альянсу.

Раніше дипломатичне джерело в Брюсселі повідомило, що «всі операції в Лівії відтепер переходять під командування НАТО».

Рада НАТО на рівні послів 28 країн-членів організації обговорювала це питання увечері в неділю в штаб-квартирі альянсу.

У середині лютого хвиля народних повстань, що піднялася в ряді країн Близького Сходу й Північної Африки, докотилася до Лівії. Місцева опозиція вимагає відходу режиму Муаммара Каддафі, який править країною більше 40 років. Влада Лівії придушила народні виступи, застосувавши проти демонстрантів у Тріполі й Бенгазі військову авіацію.

Унаслідок зіткнень сил безпеки із супротивниками режиму кілька великих міст на сході країни перейшли під контроль опозиції. Через деякий час війська М. Каддафі поступово почали відвойовувати опозиційні міста.

За даними ЗМІ, по розташованим на сході силам повстанців щодня завдавали авіаударів, які також руйнували й житлові квартали міст. За повідомленнями опозиційних сил Лівії, з моменту початку акцій протесту проти керівного режиму в Лівії загинуло від 8 тисяч до 10 тисяч осіб.

Світова спільнота зажадала від влади Лівії припинити використовувати сили проти мирного населення.

27 лютого Рада безпеки ООН прийняла резолюцію про введення санкцій проти режиму М. Каддафі. Документ передбачає, зокрема, ембарго на постачання до Лівії зброї та будь-яких матеріалів військового призначення, заморожування рахунків і заборону на закордонні поїздки лівійського лідера, його сім'ї та наближених до нього осіб.

18 березня РБ ООН ухвалила резолюцію, яка дозволила операцію зі встановлення над Лівією закритого для польотів повітряного простору. З 15 членів Радбезу за ухвалення резолюції проголосувало 10, п'ятеро утрималися, серед них Росія, Китай і Німеччина.

У ніч на 20 березня міжнародна коаліція (США, Великобританія, Франція, Італія, Канада й низка інших країн) почала військово-повітряну операцію «Світанок. Одіссея» проти лівійського режиму. Свої літаки надали Данія, Норвегія, Іспанія, Бельгія, ОАЕ й Катар. Лівійські ЗМІ повідомили про загибель 64 осіб, більше 150 громадян отримали поранення.

МЗС РФ висловило жаль щодо початку бомбардувань лівійських територій. Москва наполегливо закликала лівійську сторону й учасників військової операції зробити все для якнайшвидшого припинення вогню та насильства.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Поділитися
Підготував/ла Дубенко Вадим
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі