"Народний фронт" вирішив використовувати застарілу схему захисту від розпуску парламенту – ЗМІ

Поділитися
"Народний фронт" вирішив використовувати застарілу схему захисту від розпуску парламенту – ЗМІ Фракція "Народного фронту" може заявити про вихід з коаліції
Фракція обговорить вихід з коаліції, щоб у Зеленського протягом 30 днів не було права розпускати Верховну Раду. Однак старі правила формування коаліції вже не діють, а нові так і не було затверджено.

Фракція "Народного фронту" планує обговорити на найближчому засіданні вихід з парламентської коаліції, щоб запобігти можливому розпуску Верховної Ради майбутнім президентом Володимиром Зеленським, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на власні джерела.

"Ще не обговорювали, але будемо", - розповів інформагентству один зі співрозмовників.

Інше джерело повідомило, що найближчими днями у Верховній Раді можуть повідомити про відсутність коаліції, щоб запустити 30-денний процес формувань більшості, під час якого парламент розпускати не можна. Співрозмовник пояснив, що, згівдно закону, чергові вибори мають відбутися 27 жовтня, і за півроку до них Раду розпускати також не можна. Таким чином, в "Народному фронті" мають намір створити "запобіжник" від дострокового припинення повноважень парламенту.

У четвер Верховна Рада проголосувала за інавгурацію Зеленського 20 травня, і до 27 травня у нього буде можливість підписати указ про розпуск Верховної Ради.

Нагадаємо, що коаліцію "Європейська Україна" булю створено 27 листопада 2014 року фракціями Блоку Петра Порошенка", "Народного фронту", "Самопомочі", "Батьківщини" і "Радикальної партії". До її складу увійшло 302 депутати. У 2016 році три фракції покинули коаліцію. БПП і "Народний фронт" заявили, що заручилися підтримкою позафракційних депутатів і зберегли коаліцію, проте її персональний склад так і не було оприлюднено.

Заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін звертає увагу на те, що після вилучення з закону про регламент Верховної Ради норм про правила формування коаліції, вони залишаються неврегульваними.

"Старі правила створення та функціонування коаліції скасовані, нові - не написані. А, згідно з українським реаліям, все, що не відрегульовано, - вразливе", - констатує автор.

Рахманін також повідомляє, що команда Володимира Зеленського розглядає варіанти розпуску Верховної Ради і шантажу депутатів для їх примусу до співпраці. Рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути прийнято з допомогою Окружного адмінсуду, який у березні зажадав від Верховної Ради документального підтвердження існування коаліції.

Оглядач підкреслює, що якщо відповідні документи не будуть надані, у суду буде привід встановити, що коаліція відсутня як мінімум з 28 лютого 2019 року. 30 днів, відведених на формування нової, закінчилися наприкінці березня. Отже, у переможця президентських виборів, якщо він обопрется на рішення ОАС, з'являться формальні підстави припинити повноваження ВР одразу після прийняття присяги.

Конструктором оригінального "капкана для Ради" джерела називають Андрія Богдана – особистого адвоката олігарха Ігоря Коломойського і головного юридичного радника штабу Зеленського.

Детальніше про можливості дострокового розпуску Ради читайте у статті Сергія Рахманіна "Дострокові парламентські вибори – міфи і реалії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі