Нардепи хочуть боротися з корупцією відмовою від своєї недоторканності

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Нардепи хочуть боротися з корупцією відмовою від своєї недоторканності Нардепи готові відмовлятися від своєї недоторканності. © Седмица
Деякі депутати готові прямо з трибуни Ради відмовлятися від недоторканності.

Якщо вірити в щирість нових, особливо молодих депутатів, які потрапили в зал під куполом прямо з Майдану, вони неймовірно прагнуть до позбавлення депутатської недоторканності. Деякі навіть готові з трибуни Верховної Ради відмовитися від неї. Про це у своїй статті "Почекаємо? для ZN.UAпише український політичний діяч, один з авторів тексту Конституції України Віктор Мусіяка.

"Депутатська недоторканність сприймається чи не головним чинником корупції - притулком від кримінальної відповідальності, рудиментом українського парламентаризму. Але якщо новонавернені парламентарії заглянуть у відомі джерела, то виявлять, що депутатський імунітет та індемнітет винайдені не в Україні і існують в різних обсягах практично у всіх країнах світу", - зазначає автор статті.

Читайте також: Демонстранти закидали Раду димовими шашками і вибуховими пакетами

На його думку, з часом юні і не дуже колеги зрозуміють, що навіть коли вони "виколупують" із Конституції та законів навіть згадку про депутатську недоторканность, недоторканними реально залишаться саме ті, щодо кого вони хочуть її скасувати.

"Річ у тім, що реально питання притягнення до кримінальної відповідальності вирішується не в парламенті. Впевнений, що це знають і далеко не наївні молоді парламентарі, яких в їхньому ентузіазмі підтримують "метри" і "півтораметри" владного олімпу: розважайте народ своєю готовністю стати "доторканними"", - зазначає автор.

У статті говориться, що якщо новоявлені народні обранці продемонструють не зовсім очевидну сьогодні готовність беззастережно служити народу, то повинні усвідомлювати, що не виключені серйозні конфлікти.

"У таких випадках депутатська недоторканність здатна бути "бронею", яка захистить чесного, порядного народного депутата. Положення статті 80 Конституції україни, згідно з яким народному депутату гарантується депутатська недоторканність не є особистим привілеєм, а має публічно-правовий характер", - йдеться в статті.

Таким чином мета недоторканності - не тільки убезпечити народного депутата України від незаконного втручання у його діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, а й сприяти належному функціонуванню парламенту, реалізації його компетенції.

Читайте також: Серед затриманих за заворушення під Радою виявився син кандидата в депутати із "Свободи"

"Конституційний суд неодноразово наголошував саме таке призначення депутатської недоторканності, і відомий популізм і спекуляції на цій темі, особливо потенційних народних депутатів, є очевидною ознакою поганого тону", - акцентує автор у статті.

Він додає, що сьогодні в професійному середовищі напрацьовані прийнятні формули механізмів депутатського, судового імунітету, імпічменту президента в українських умовах. Але це повинно бути зроблене в контексті системних змін до Конституції, а не "за примхи", як це збираються робити потенційні нардепи.

Як повідомлялося раніше, Порошенко взяв на себе відповідальність за боротьбу з корупцією в Україні. Крім того, президент пообіцяв нарешті скасувати в Україні депутатську недоторканність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі