На конференції в Лондоні вирішили створити контактну групу щодо майбутнього Лівії

Поділитися
На конференції щодо ситуації в Лівії, що розпочалася 29 березня в Лондоні, було прийнято рішення про створення контактної групи, яка очолить міжнародні зусилля з визначення політичного майбутнього Лівії.

Міністр закордонних справ Британії Вільям Хейг заявив про це після завершення першого дня конференції й додав, що перше засідання контактної групи відбудеться в Катарі якомога швидше.

У своєму виступі прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон висловив надію на максимальну політичну й дипломатичну єдність серед учасників зустрічі. Він нагадав, що облога міста Місрата збоку сил, вірних Каддафі, може стати причиною масової загибелі людей.

Делегації з 40 країн зібралися в Лондоні, щоб обговорити конфлікт у Лівії, де сили НАТО проводять військову операцію проти армії Муаммара Каддафі.

До Лондона з'їхалися представники країн, які разом з Великобританією сформували коаліцію, - США, Франція й інші країни НАТО, люди з керівництва Північноатлантичного альянсу, а також Африканського союзу й Ліги арабських держав.

Серед високопоставлених осіб, які беруть участь у конференції, - Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, генсек НАТО Андерс Рассмуссен, держсекретар США Гілларі Клінтон, міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе, повноважний представник Лівії в ООН Абдель Мохаммед Хатіб й інші.

Усі представлені країни вважають, що влада Каддафі більше нелегітимна. В той же час, як зазначили в міністерстві закордонних справ Великобританії, представники супротивників лівійського режиму не беруть участь у зустрічі.

Раніше під час цієї конференції держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що міжнародна операція в Лівії триватиме до того чау, поки Муаммар Каддафі не прийме умови ООН та не відведе свої війська.

Незадовго до початку зустрічі глава МЗС Об'єднаного Королівства Вільям Хейг зустрівся з членом лівійської Національної перехідної ради (НПР) Махмудом Джабрілом, щоб обговорити гуманітарну ситуацію в країні.

За матеріалами: BBC Russian

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі