На форумі у Варшаві запропонували встановити День пам’яті і поєднання українців і поляків

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© ZN.UA
Учасники Українсько-польського форуму партнерства, що відбувся 20 – 21 грудня у Варшаві, звернулися до парламентів двох держав з пропозицією про прийняття спільної ухвали щодо встановлення Дня пам’яті і поєднання українців і поляків.

Як повідомляє кореспондент ZN.UA, робота форуму складалася з трьох засідань: «Місце і роль України і Польщі в Європі 21 століття», «Економіки України та Польщі, їх взаємний вплив, проблеми, шанси і перспективи», «Співпраця України і Польщі в сфері культури, науки, освіти і виховання молоді».

Під час форуму, окрім євроінтеграційної та економічної складових, було обговорено питання українсько-польського поєднання та примирення, підтримки розширення українсько-польських освітніх проектів, молодіжних, наукових та студентських обмінів, питання візової політики, кордону, а також забезпечення культурно-освітніх та релігійних потреб національних меншин.

За результатами форуму прийнято спільне звернення співголів - Анатолія Кінаха та Януша Онишкевича, - в якому зокрема підкреслено: «ми поділяємо глибокий жаль та висловлюємо співчуття родинам усіх невинних жертв трагічних подій на Волині та в інших місцях, де дійшло до трагедії у важкі 40-і роки минулого століття. Водночас, висловлюємо стурбованість спробами окремих політиків ініціювати ухвалення односторонніх тенденційних документів, які можуть мати негативний вплив на українсько-польські відносини. Думаючи про прийдешні покоління і забезпечення миру, добробуту та стабільності в Європі, співголови форуму звертаються до парламентів двох держав з пропозицією про прийняття спільної ухвали щодо встановлення Дня пам’яті і поєднання українців і поляків».

Найбільш цікавими й конраверсійними видалися гуманітарні студії, в яких приймали участь такі відомі українські учені та інтелектуали, як академік НАН України, директор Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди Мирослав Попович, академік НАН України, директор Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка Микола Жулинський. З польського боку взяли участь відомі політики й інтелектуали: Адам Даніел Ротфельд, колишній міністр закордонних справ РП, Адольф Южвенко, директор Музею ім. Оссолінських, Хуберт Лашкевич, директор Католицького університету в Любліні, професори Здіслав Найдер та Ян Аксер.

Зокрема на форумі відзначалося, що оскільки насуваються дві річниці трагічних подій: депортаційної акції «Вісла» 1947 року (квітень 2012 року) та Волинських подій 1943-1944 років (липень 2013 року), тому дуже важливо не дати активістам праворадикальних рухів по обидва боки кордону політизувати ці гіркі сторінки нашої спільної історії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі