МЗС побачив "позитивні оцінки" у звіті Держдепу США про корупцію в Україні

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Звіт за 2010 рік містить у цілому позитивні оцінки щодо України протягом першого року президентства Віктора Януковича, заявив директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

«Ми не бачимо політичного підтексту у зазначеному щорічному звіті, який стосується огляду ситуації у більш ніж 190 країнах світу», - сказав він.

Про це, на думку представника МЗС, свідчить той факт, що під час презентації документу держсекретар США Гіларі Клінтон жодним чином не акцентувала увагу на ситуації в Україні.

У той же час, О.Волошин запевнив, що МЗС України і всі причетні відомства, у тому числі правоохоронці, уважно проаналізують висновки американських експертів щодо стану справ у сфері захисту прав людини в Україні і, у разі наявності достатніх підстав, внесуть відповідні корективи на майбутнє як у плани вдосконалення законодавства, так і його застосування.

«Після опрацювання щорічного звіту українська сторона передасть Вашингтону інформацію про коригування окремих частин доповіді у разі виявлення неточностей або невірного трактування фактів», - додав він.

Раніше радник президента Ганна Герман заявила, що «Звіт про права людини: Україна, 2010 рік», який підготовлено і оприлюднено Державним департаментом США, в частині боротьби з корупцією безнадійно застарів.

«Звіт про права людини: Україна, 2010 рік» було опубліковано на сайті Держдепу США 8 квітня. Зокрема, у розділі «Посадова корупція і прозорість влади» зазначалося, що боротьба з корупційними проявами в Україні залишається неефективною і покарання за них застосовуються вкрай рідко. У звіті підкреслюється, що українське законодавство передбачає кримінальне покарання за хабарництво, проте корупція залишається широко розповсюдженою проблемою і у минулому році була поширена у виконавчій, законодавчій і судовій гілках влади і в суспільстві. У документі цитується президент Групи держав проти корупції (GRECO) Драго Кос який заявив, що «не побачив покращень у боротьбі з корупцією у країні відтоді, як уряд В.Януковича став на посаду».

Окрім того, у звіті аналізується політична мотивація вибірковості судового переслідування за корупційні дії, а також хабарництво у правоохоронних і судових органах України.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі