Росія висунула Україні умови: федералізація і відділення Криму

Поділитися
Росія висунула Україні умови: федералізація і відділення Криму Росія висунула Україні умови
Російське МЗС опублікувало офіційну заяву "Про Групу підтримки для України". У ній Росія розписала, яким, на думку РФ, має бути державний устрій України, і що потрібно для цього зробити.

Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило заяву, в якій висловило своє бачення внутрішньополітичної кризи в Україні і те, що Україні потрібно зробити для її вирішення. Текст заяви розміщено на офіційному сайті МЗС РФ у понеділок, 17 березня.

Зміст цієї заяви відповідає раніше оприлюдненому плану РФ, переданому Євросоюзу і США тиждень тому. Її головні тези - федералізація України, визнання "референдуму" у Криму і присвоєння російській мові статусу державної.

Нижче повний текст заяви:

"Заява МЗС Росії про Групу підтримки для України

Останнім часом наші західні партнери активно закликають до створення Контактної групи з врегулювання ситуації в Україні, проте виходять з того, що така структура має займатися налагодженням діалогу між Москвою і Києвом.

Як неодноразово роз'яснювала російська сторона, нинішню ситуацію на Україні створено не нами, вона є результатом глибокої кризи української держави, що призвела до поляризації суспільства і різких загострень антагонізму між різними частинами країни.

Саме на сприяння подоланню цих суперечностей має бути спрямовано зусилля міжнародного співтовариства.

Керуючись цим завданням та з урахуванням звернень до нас з боку США і європейських держав, ми підготували і передали тиждень тому нашим основним партнерам у США, Європі та інших регіонах російські пропозиції про те, як могло б бути організовано зовнішнє сприяння тим крокам, які повинні зробити самі українці для виходу з кризи.

З цією метою ми запропонували сформувати компактну Групу підтримки для України у складі, прийнятному для всіх українських політичних сил.

Учасники Групи зобов'язалися б керуватися наступними принципами:

- повага інтересів багатонаціонального народу України,

- підтримка легітимних устремлінь усіх українців і всіх регіонів країни жити у безпеці згідно зі своїми традиціями і звичаями, вільно користуватися рідною мовою, мати безперешкодний доступ до своєї культури і підтримувати широкі зв'язки зі своїми співвітчизниками і сусідами,

- неприпустимість відродження неонацистської ідеології, необхідність для українських політиків відмежуватися від ультра-націоналістів і припинити їхні спроби дестабілізувати різні регіони країни,

- визнання важливого значення громадянського миру і загальнонаціональної згоди на Україні для просування конструктивних відносин у євроатлантичному регіоні на основі рівноправності та взаємного врахування інтересів всіх розташованих тут держав.

Цілями Групи підтримки стало б заохочення українців до здійснення таких першочергових дій.

1. Негайно виконати зобов'язання, що містяться в Угоді про врегулювання ситуації в Україні від 21 лютого 2014 р., з вилучення нелегальної зброї, звільнення незаконно захоплених будинків, вулиць і площ, а також з організації об'єктивного розслідування актів насильства у грудні 2013 р. - лютому 2014 р.

2. Без зволікання скликати за рішенням Верховної Ради України конституційні збори з рівним представництвом усіх українських регіонів для підготовки нової федеративної конституції, згідно з якою:

- буде закріплено принципи верховенства закону, захисту прав людини і всіх національних меншин, свободи слова і діяльності політичних партій та засобів масової інформації, а також інші принципи, що забезпечують політичний лад України як демократичної федеративної держави, що володіє суверенітетом і нейтральним військово-політичним статусом;

- російській мові поряд з українською буде надано статус другої державної мови, а іншим мовам статус згідно з Європейською конвенцією про регіональні мови і мови меншин;

- регіони будуть самостійно прямим голосуванням обирати органи своєї законодавчої і виконавчої влади і мати широкі повноваження, що відображають культурно-історичну специфіку кожного з них, у питаннях економіки та фінансів, соціальної сфери, мови, освіти, зовнішніх міжрегіональних зв'язків, забезпечення захисту прав національних меншин, які живуть у кожному суб'єкті федерації;

- буде заборонено і каратиметься втручатння у справи церкви і міжконфесійні відносини.

Рішення про затвердження проекту нової конституції приймається конституційними зборами на основі згоди всіх учасників.

Проект конституції виносять на всенародний референдум.

3. Відразу після схвалення нової конституції має бути призначено проведення при широкому і об'єктивному міжнародному спостереженні загальнонаціональних виборів вищих органів державної влади України з одночасним проведенням виборів органів законодавчої і виконавчої влади у кожному суб'єкті федерації.

4. Визнається і поважається право Криму визначити свою долю згідно з результатами вільного волевиявлення його населення під час референдуму, що відбувся 16 березня 2014 р.

5. Встановлений на основі сукупності викладених вище цілей і принципів державного ладу України, її суверенітет, територіальна цілісність і нейтральний військово-політичний статус гарантуються Росією, Євросоюзом і США з закріпленням резолюцією Ради Безпеки ООН.

* * *

Росія готова спільно з нашими партнерами без зволікання приступить до формування багатостороннього механізму сприяння врегулюванню української кризи відповідно до цих пропозицій. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі