МЗС: Опція введення миротворців у Донбас залишається актуальною

Поділитися
МЗС: Опція введення миротворців у Донбас залишається актуальною Боднар спростував інформацію під час години запитань до уряду
Ідея розміщення миротворців в Донбасі буде актуальною в разі вичерпання усіх можливостей Мінських домовленостей.

У Міністерстві закордонних справ підтвердили, що опція введення миротворців у Донбас залишається актуальною, повідомив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар під час години запитань до уряду у Верховній раді.

"Ніхто з керівництва держави, ні з МЗС не заявляли жодного слова про те, що миротворча місія не є опцією врегулювання конфлікту на Донбасі. Насправді мова йшла як з уст президента, так і міністра про те, що в разі неуспішності переговорів і врегулювання в рамках існуючого мінського треку опція ведення миротворчих сил залишається актуальною", - повідомив Боднар.

Нагадаємо, голова МЗС Вадим Пристайко заявив про те, що у разі вичерпання усіх можливостей Мінських домовленостей, можливе повернення до ідеї розміщення миротворців ООН на окупованій території Донбасу.

Читайте також: Пристайко летить у Берлін обговорювати підсумки нормандського саміту

Раніше Вадим Пристайко заявляв про те, що міжнародне співтовариство поки не готове до розгортання миротворчої місії ООН у Донбасі. З ініціативою ввести їх на схід України виступав п'ятий президент Петро Порошенко.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ ще на трьох ділянках, розширення мандату СММ ОБСЄ і продовження розмінування.

Наступну зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії заплановано на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки мають узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство і підготовку місцевих виборів.

Детальніше про позитивні та негативні наслідки паризького саміту читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі