МІТИНГ — ЛИШЕ КВІТОЧКИ...

Поділитися
У четвер об 11.30 біля приміщення Центральної виборчої комісії в Києві пройде мітинг, присвячений оф...

У четвер об 11.30 біля приміщення Центральної виборчої комісії в Києві пройде мітинг, присвячений офіційному початку організації всеукраїнського референдуму за народною ініціативою «Про волевиявлення народу щодо проголошення відставки Президентом України Леонідом Кучмою».

Мітинг організує штаб з проведення референдуму, до якого, зокрема, увійшли лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, члени ради Форуму національного порятунку (ФНП), лідер партії «Собор» Анатолій Матвієнко, а також Сергій Головатий, лідер парламентської фракції «Батьківщина» Олександр Турчинов, член ФНП Олесь Доній, член об’єднання «Антимафія» Григорій Омельченко та голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Як повідомив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» секретар Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович, чинний закон про всеукраїнський і місцевий референдуми дозволяє сьогодні провести всеукраїнський референдум за умови дотримання всіх процесуальних вимог з реєстрації ініціативних груп та подальшого збору підписів.

Він нагадав, що, відповідно до закону, документи на реєстрацію ініціативної групи має розглянути протягом не більш як десяти днів голова місцевої ради населеного пункту, на території якого проводилися збори громадян, що обрали цю групу.

У зборах, на яких затверджується склад ініціативної групи, повинні брати участь не менше 200 громадян. Перед початком зборів проводиться реєстрація його учасників з упорядкуванням списку, де вказуються адреси їхнього проживання. Список учасників зборів додається до документів для реєстрації ініціативної групи.

Якщо голова місцевої ради вважає, що документи подано з дотриманням усіх вимог закону, він має скріпити їх своїм підписом і передати до Центральної виборчої комісії, яка в 15-денний термін зобов’язана розглянути їх і або зареєструвати ініціативну групу, або відмовити в реєстрації.

Я.Давидович зазначив, що Центрвиборчком під час ухвалення рішення звертатиме увагу передусім на «процедурні моменти» — кількість людей, що брали участь у зборах; дотримання регламенту під час ведення зборів і голосуванні; кількість голосів, відданих за затвердження запитань, які виносяться на референдум, і складу ініціативної групи; чи всі учасники зборів — жителі цього населеного пункту і чи мешкають вони за вказаною адресою.

Він відмовився коментувати зміст запитань, які має намір винести на всеукраїнський референдум опозиція, пославшись на те, що ще не бачив їх як офіційно оформлені документи. Однак Я.Давидович нагадав, що, згідно з рішенням Конституційного суду, Центрвиборчком повинен розглянути і законність запитань, які виноситимуться на всеукраїнський референдум.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі