МІФ ПРО МІФИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА?

Поділитися
Стаття, під якою поставив свій підпис глава адміністрації Президента, лідер блоку «За єдину Україну!» Володимир Литвин, минулої суботи вийшла в одній із найтиражніших газет України «Факты и комментарии»...

Стаття, під якою поставив свій підпис глава адміністрації Президента, лідер блоку «За єдину Україну!» Володимир Литвин, минулої суботи вийшла в одній із найтиражніших газет України «Факты и комментарии». Озаглавлено її було так: «Мифы и реалии гражданского общества».

Не вважаючи громадянське суспільство панацеєю, ми й не здогадувалися, що в ліків так багато критично небезпечних для життя соціуму побічних дій. Не приховуємо, нам матеріал видався дуже знаковим і симптоматичним, особливо з огляду на той факт, що він з’явився серед перших публічних епістолярних передвиборних кроків Литвина — політика, який, хай не з власної волі, але все-таки очолює й уособлює передвиборний блок влади. Чому напередодні виборів Володимир Литвин звернувся до теми розвінчання громадянського суспільства? З якою метою? Кому адресовано статтю? Є вона особистим поглядом Литвина чи дає старт реалізації загостреної ідіосинкразії влади до громадянського суспільства? Чому в матеріалі, що претендує на аналіз, жодного слова про стан громадянського суспільства в Україні та про бачення його перспектив у нашій країні? Чому статтю, що претендує на жанр наукової праці, опубліковано в популярній газеті, а не у виданнях типу «Розбудова держави», «Політика і час», «Політична думка»? У принципі поява програмного матеріалу, досить важливого з погляду написання портрета влади та її ставлення до прав суспільства, викликає значно більше запитань.

Тим часом перший відгук на статтю глави адміністрації з’явився в Інтернеті майже через тиждень. Преса й телебачення матеріалу не помітили, а ми визнали за необхідне не лише ознайомити читачів «ДТ» зі статтею «Громадянське суспільство: міфи й реальність», а й оголосити про відкриття дискусії на задану тему. За всієї спірності (на наш погляд) тез, викладених у наведеній нами статті, слід подякувати Володимирові Литвину за те, що він дав привід для серйозної розмови про громадянське суспільство.

У цьому номері «Дзеркало тижня» друкує перші відгуки, приводом для яких стали міркування над сентенціями, висловленими лідером блоку «За єдину Україну!». Втім, упевнені, що цими відгуками фундаментальна з погляду життєдіяльності країни, суспільства й держави тема не вичерпається. «ДТ» готове надати місце компетентним вітчизняним і зарубіжним експертам, лідерам опозиційних і провладних партій та блоків, дипломатам, охочим висловити свою думку з приводу як світового досвіду побудови громадянського суспільства, так і українського.

Яким має бути ідеальне громадянське суспільство? У чому його плюси й мінуси? Чи повинна його контролювати держава? Наскільки ефективно громадянське суспільство може контролювати дії самої держави?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі