«Ми — не тимчасові!»?..

Поділитися
Хоча до Вадима Черниша, тепер уже екс-голови Кіровоградської облдержадміністрації, в області ставилися не особливо тепло, указ про його звільнення став для всіх повною несподіванкою...

Хоча до Вадима Черниша, тепер уже екс-голови Кіровоградської облдержадміністрації, в області ставилися не особливо тепло, указ про його звільнення став для всіх повною несподіванкою. І не тому, що не містив жодних пояснень чи мотивацій, хоч якихось натяків на подальшу кар’єру Вадима Олеговича, а тому, що всі були впевнені у силі впливу Олександра Третякова на Віктора Ющенка і не чекали жодних змін. Цей наближений до президента політик легко застовпив Кіровоградщину за собою відразу після перемоги Ющенка, відтіснивши Юлію Володимирівну, яка — не без підстав, що їх виборола не в кабінетних перестрілках, а на виборчих дільницях, — сама розраховувала на центральноукраїнську область.

Отож попередній голова облдержадміністрації Едуард Зейналов своєю появою у владних кабінетах перш за все завдячував особистим зв’язкам з Олександром Третяковим, його ж наступник Вадим Черниш став просто заміною гравця на полі. Чи то відчуваючи свою незавидну роль, чи то не будучи самодостатнім як управлінець, не маючи відповідної освіти, підготовки та харизми, Вадим Черниш так і не став публічним політиком. І хоча область начебто й задніх не пасла — на останній колегії облдержадміністрації прозвучало, що вона входить до числа кращих, — деякі кроки керівника з головою видавали його внутрішню незрілість. Побувавши з президентом на Харківщині під час вшанування пам’яті жертв Голодомору, Вадим Олегович зібрав широку нараду, під час якої людям, котрі здебільшого добре зналися на цій темі, взявся проповідувати азбучні істини, чим викликав непідробну кулуарну іронію: «О, наш Вадік дізнався, що в Україні був Голодомор!»

Не секрет, що відразу після осінніх виборів знову ожили розмови про те, що в області, де черговий раз переміг Блок Юлії Тимошенко, саме його представник мав би посісти крісло голови облдержадміністрації. Дехто з чільників цієї політичної сили навіть пройшов співбесіду в секретаріаті президента. Пізніше з’явилися чутки, що леді Ю. поступилася Кіровоградщиною блокові Литвина і з дня на день сюди прибуде добре відомий тут Ігор Шаров. Але всі ці припущення залишилися тільки чутками, що, знову ж, породило впевненість: Третяков міцно сидить. Виявилося — ні.

Анатолій Ревенко на першій же прес-конференції, яку провів із завидною оперативністю й відкритістю, на відміну від своїх молодших попередників, для яких кожен такий захід і підготовка до нього перетворювалися на тривалу й виснажливу процедуру, заявив прямо і недвозначно: пропозицію очолити область він отримав від голови секретаріату Віктора Балоги. У світлі останніх кадрових перестановок в областях, проведених президентом, мало хто сумнівався, що центр прийняття рішень міститься саме там. Деякі гарячі голови навіть висловлювали припущення, що нам слід чекати якогось закарпатського вуйка. Очевидно, в Києві розуміли, що Центральна Україна — все ж таки не Західна, і прийняли відповідне рішення.

Тим більше що Анатолій Ревенко — майже ідеальна кандидатура. Нашоукраїнець, але, на відміну від своїх попередників, не скороспечений, а зі стажем: із середини 90-х — голова обласної організації Народного руху, він пережив різні і політичні, і кар’єрні часи. Залишаючись досить послідовним у своєму світоглядному виборі, Анатолій Дмитрович не мав підстав скаржитися на фортуну. Кандидат економічних наук, науковою діяльністю практично не займався, зосередившись на посадах: поступово виріс від директора центру сертифікатних аукціонів (була колись у нас і така інстанція) — до заступника голови облдержадміністрації, від керівника обласного відділення Антимонопольного комітету — до першого заступника.

Фактично, першими кроками Анатолія Ревенка на посаді тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації стали саме кадрові призначення. Заступником із питань житлово-комунального господарства, будівництва та архітектури він призначив колишнього голову облради Василя Сибірцева. Хоч Василя Івановича вважають фахівцем у галузі будівництва, яку він пізнавав практично у молоді роки, а згодом — курирував із владних кабінетів, та незаперечною його перевагою є глибоке знання апаратної роботи, руху паперів, бюрократичних тонкощів і, певна річ, широкі неперебірливі зв’язки.

Першим заступником став колишній заступник з питань сільського господарства Віктор Демченко. Давній партійний соратник Ревенка, Віктор Миколайович, певною мірою досвідчений у сільськогосподарській галузі, неодноразово демонстрував і стратегічне бачення проблем, і системне мислення у своїй сфері. Чи зможе він так само чітко орієнтуватися і обирати правильну стратегію у промисловості, яка тепер також у його службовій компетенції? Тим більше що інший член команди — заступник з питань економіки і потенційна опора у складних ситуаціях, колишній податківець Ігор Панасенко, — досі нічим особливим себе не проявив: ні ідеями, ні яскравою виробничою діяльністю.

На відміну, до речі, від ще одного новопризначеного заступника, точніше — заступниці з гуманітарних питань Галини Пастух. Не один рік пропрацювавши начальником обласного управління з питань соціального захисту, вона зуміла зарекомендувати себе як грамотний, дуже компетентний і досить жорст­кий керівник. Посаду, яка їй дісталася, свого часу обіймав Вадим Черниш, потім тривалий час вона залишалася вакантною. У багатьох це призначення не викликало захоплення: ім’я цієї дисциплінованої, але й вимогливої керівниці пов’язували і з Компартією, і — ще раніше — з соціал-демократами об’єднаними. Інші, не сумніваючись у її компетент­ності в питаннях соціального захисту, висловлювали побоювання, чи вистачить їй широти світогляду і стратегічності у підходах до тих багатьох проблем, із якими досі не була близько обізнана.

Але вже перші зустрічі й наради засвідчили, що Галина Василівна, як досвідчений управлінець із упором на виконавську дисципліну, ретельність та відповідальність, досить швидко завоювала прихильність не тільки виконавчого апарату, а й представників різноманітних громадських організацій, що для її посади далеко не зайве.

І вона, і новий керівник області підкреслено демонструють свою лояльність до політичних сил будь-якого забарвлення (у тому числі до комуніста голови міста Кіровограда Володимира Пузакова), була б тільки, за їхніми словами, від них користь для справи, для людей.

Анатолій Ревенко буквально з перших годин свого призначення тимчасово виконуючим обов’язки голови облдержадміністрації поводиться як зовсім не тимчасовий (він про це, до речі, відверто заявив журналістам), а такий, що прийшов всерйоз і надовго. Крім формування команди заступників, він пообіцяв найближчим часом заповнити вакансії голів райдержадміністрацій (їх у області кілька) й замінити тих, хто не впорався зі своїми обов’язками. Нетимчасовий Вадим Черниш не зробив і десятої частини таких активних та серйозних кроків. Очевидно, засвоївши уроки попередника, який боявся й уникав публічності, Анатолій Ревенко свою діяльність намагається будувати на відкритості й доступності пресі. Як довго керівник зможе зберігати такий підхід, покаже час, але сам намір заслуговує на повагу.

Тим часом такі дії нового голови викликали й певний спротив. Керівник апарату облдержадміністрації Петро Чубченко в одній із обласних газет виступив зі статтею, яку можна вважати публічною заявою про те, що згадані призначення — не законні, адже й сам Ревенко тільки тимчасово виконуючий обов’язки…

А він справді, не будучи ставлеником якихось груп за інтересами чи великих грошей, отримав шанс зробити чимало корисного для області. Очевидно, новий голова це розуміє, тому і взявся за справу так енергійно. Але є й багато таких, хто не вірить ні в його наміри, ні в його можливості. І їхні аргументи не видаються аж такими безпідставними — адже шанс проявити себе в Анатолія Дмитровича був і раніше. І не раз.

Тож хто виявиться тимчасовим, а хто — ні?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі