Майже 60% українців вважають, що Тимошенко сидить у в’язниці за політичну діяльність

Поділитися
Більше половини українців (57%) не виключають політичних причин в ув’язнення Юлії Тимошенко, свідчать результати, опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Найбільша частка опитаних (38%) вважає, що Ю.Тимошенко опинилась в тюрмі саме через її політичну діяльність, 27% вважають, що Ю.Тимошенко ув’язнена за кримінальні злочини, 19% респондентів вважають, що ув’язнення Ю.Тимошенко спричинено і її політичною діяльністю і кримінальною. І лише 16% опитаних не мають певної думки з цього приводу. Таким чином, 46% опитаних не виключають наявності в ув’язненні Тимошенко кримінальних причин.

Слід зазначити, що результати КМІС в цілому збігаються з даними інших соціологічних опитувань. Так, за даними Соціологічної групи «Рейтинг», 54% українців вважають справу Ю.Тимошенко політичними переслідуваннями.

Як відзначають соціологи КМІС, простежується явна диференціація у ставленні до причин ув’язнення колишнього прем’єр-міністра в залежності від регіону та від політичних уподобань виборців.

У Західному та Центральному регіонах значно більше тих, хто вважає, що Ю.Тимошенко ув’язнена саме за політичну діяльність, ніж тих, хто вважає, що вона ув’язнена за кримінальні злочини: у Західному регіоні – 61% проти 12%, а у Центральному – 48% проти 16%.

У Південному та Східному регіонах, навпаки, помітно більше тих, хто вважає, що Юлія Тимошенко ув’язнена саме за кримінальні злочини, ніж тих, хто вважає, що вона ув’язнена за політичну діяльність: на Півдні – 39% проти 22%, на Сході - 44% проти 22%.

Переважна більшість прихильників Партії регіонів (61%) та більшість виборців Комуністичної партії (51%) вважають, що Ю.Тимошенко ув’язнено за кримінальні злочини.

Абсолютна більшість прихильників Блоку Юлії Тимошенко (92%) та переважна більшість прихильників «Фронту змін» (62%) вважають, що причиною ув’язнення Ю.Тимошенко є її політична діяльність.

Опитування громадської думки Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів 4-15 листопада 2011 року. Методом інтерв'ю опитано 2037 респондентів, що мешкають в усіх областях України, у Криму та у Києві за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі