Луценко вважає, що новому Генпрокурору буде складніше працювати, ніж йому

Поділитися
Луценко вважає, що новому Генпрокурору буде складніше працювати, ніж йому Луценко завершив кар'єру Генпрокурора
Новопризначеному Генпрокурору не буде легко, тому що неможливо приймати рішення політичним способом - є закон

Йдучи з посади, вже після оголошення своєї відставки, генеральний прокурор України Юрій Луценко відповів на питання в інтерв'ю Дмитру Гордону. Зокрема, він передрік своєму наступникові (яким, найімовірніше, буде Руслан Рябошапка, про нього і йшла мова), що новопризначеному Генпрокурору не буде легко, тому що неможливо приймати рішення політичним способом - є закон. І майже кожна справа - це протистояння бажанням зробити простіше, здавалося б, потрібніше, але - всупереч закону.

"Я знаю його, фактично, заочно", - відповів на запитання Луценка, підкресливши, що вони бачилися на різних зустрічах, і він вважає Рябошапку компетентним у питаннях антикорупційної діяльності. Але працювати йому буде складно, навіть складніше, ніж самому Луценку.

"Що стосується, яким він буде Генпрокурором, йому буде складніше. Підозрюю, що він не зможе говорити "ні" у багатьох випадках..." - додав Луценко.

Також Луценко висловив свої міркування про поправки в закон про прокуратуру.

"Перейменування в Офіс Генерального прокурора, офіс регіонального прокурора та окружні прокуратури - це значить реорганізація для того, щоб мати можливість зняти будь-кого. Це називається політична чистка", - зазначив Луценко.

Луценко також відповів на запитання, чи не боїться він притягнення до відповідальності та можливого кримінального переслідування, пожартувавши, що він вже має два тюремних терміни, і третього боятися немає сенсу. А серйозно зауважив, що не вчинив нічого беззаконного, за що може бути притягнутий до відповідальності як Генпрокурор.

Читайте також: Генпрокурор Луценко написав заяву про відставку

Нагадаємо, 20 травня, виступаючи в парламенті після прийняття присяги, президент України Володимир Зеленський закликав депутатів звільнити голову СБУ Василя Грицака, генпрокурора Юрія Луценка і міністра оборони Степана Полторака. Однак відставку глави Міноборони Зеленський не прийняв, а звільнити голів СБУ і ГПУ без згоди парламенту він не міг.

У день другого туру виборів Зеленський заявив, що має намір провести кадрові перестановки, а "Луценко - це стара команда".

Голова фракції БПП Юрій Луценко був призначений на посаду генпрокурора 12 травня 2016 року і, згідно із законодавством, мав очолювати ГПУ до травня 2021 року.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Лємєнова "Звільнення Луценка: ні любові, ні смутку, ні жалю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі