Луценко прогнозує вибори в Донбасі навесні 2016 року

Поділитися
Луценко прогнозує вибори в Донбасі навесні 2016 року Луценко вважає, що вибори в Донбасі відбудуться не раніше квітня наступного року © Фейсбук Юрия Луценко
Вибори можуть відбутися після виведення російських військ з української території та внесення змін до законодавства.

Місцеві вибори в Донбасі можуть відбутися в квітні 2016 року. Про це заявив сьогодні журналістам в кулуарах Верховної Ради голова фракції Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами народного депутата, вибори теоретично можуть відбутися тільки після виведення з Донбасу російських військ і складання зброї учасниками незаконних збройних формувань, а також після прийняття у другому читанні проекту закону про внесення змін до Конституції та коригування виборчого законодавства.

Луценко зазначив, що до кінця 2015 року окупаційні війська повинні бути виведені з території Донецької та Луганської областей і це повинно бути зафіксовано спостерігачами ОБСЄ. "Тільки після цього можна голосувати за зміни до Конституції у другому читанні і приймати закон про вибори", − підкреслив голова фракції БПП. Він також додав, що проведення виборів стане можливим не раніше, ніж через 90 днів після виконання цих умов.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 7 жовтня відзвітував у Верховній Раді про результати зустрічі "нормандської четвірки" і відповів на питання депутатів про майбутніх місцевих виборах у Донбасі, амністії для учасників конфлікту і виведення російських військ з Донецької та Луганської областей.

6 жовтня, "ДНР" і "ЛНР" погодилися перенести місцеві вибори. Це стало можливим внаслідок домовленостей "нормандської четвірки" 2 жовтня. Однак бойовики традиційно висунули ряд умов: особливий статус Донбасу, не допустити переслідування і покарання осіб - учасників подій на території Донецької і Луганської областей, а також прийняти поправки до Конституції в погодженій з ними редакції.

2 жовтня в Парижі завершилися переговори лідерів України, Німеччини, Франції і Росії в "нормандському форматі", які стосувалися врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. В результаті цих переговорів були досягнуті домовленості про проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях за українським законодавством, надання імунітету учасникам виборів та амністії членів незаконних формувань, передачу контролю над державним кордоном українській стороні і відведення озброєнь від лінії зіткнення. Також сторони взяли на себе зобов'язання виконати мінські угоди до кінця 2015 року.

Як писав Сергій Рахманін у статті для ZN.ua "Конституляція?", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а віднедавна і Сполучені Штати, не бачать в осяжному майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі