Литвин не хоче ділитися з народом "монополією" на зміни до Конституції

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявляє, що головною інституцією у питанні внесення змін до Основного закону є парламент.

На цьому він наголосив, виступаючи у п´ятницю, 4 березня, на загальних зборах Національної академії правових наук України у Харкові.

Керівник парламенту зауважив, що «сьогодні з´явилися нові ідеї, нові задуми» щодо реформування Основного закону, «і знову їх готові обґрунтувати деякі фахівці конституційного права».

«Зокрема, маю на увазі ідею реформування Конституції України через всенародний референдум. Підбираються і відповідні «аргументи»: не дивлячись на скасування реформи 2004 року, Конституція знаходиться в суперечливому стані, а оскільки попередні зміни через парламент показали їх неефективність, то сам народ має сказати своє остаточне слово», - сказав він.

За словами В.Литвина, «енергійні конституціоналісти до гармати «конституція - через народний референдум» потроху підтягують ядра-аргументи, а саме - статтю 5 Конституції (що народ - єдине джерело влади в Україні, і про виключне право народу визначати і змінювати конституційний лад), ст.17 (про захист суверенітету, як справу всього Українського народу), ст.69 (про народне волевиявлення через референдум), статтю 106, п. 6 (про право Президента України призначати всеукраїнський референдум щодо змін Конституції України)».

«Хотів би, щоб мене зрозуміли правильно, - наголосив керівник парламенту. - Не йдеться про те, що хтось хоче обійти народ чи позбавити його основоположних прав. Мова про те, що Конституція, яка прийнята Верховною Радою України від імені Українського народу, не може змінюватися поза парламентом. Не може змінюватися і навіть в самому парламенті, якщо це робиться, як показав досвід, на догоду певній політичній силі та під певний політичний момент».

«Кожній гілці влади мають належати свої функції: законодавчі - належать парламенту. Ось з дотриманням цього імперативу і слід підходити до конституційного процесу. На виході з цього процесу повинна стояти Верховна Рада. За будь-яких умов», - заявив В.Литвин. А українським конституціоналістам, за його словами, перш ніж апелювати до народу, треба «викласти йому чітко і ясно: чому і кого не влаштовує чинна Конституція і в чому полягають гарантії того, що реформована буде кращою».

За матеріалами прес-служби Верховної Ради

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі