Лише 2,4% українців вірять, що Кучму ув'язнять

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Згідно з опитуванням Центру Разумкова, лише 2,4% вважають, що екс-президент Леоніда Кучму визнають винним за справою про вбивство Георгія Гонгадзе і він буде покараний ув’язненням.

Ще 11,1% впевнені, що Л.Кучму визнають винним або частково винним, але реального покарання у вигляді позбавлення волі він не понесе. Водночас 28,6% вважають, що Л.Кучма буде виправданий, 30,7% - що остаточне рішення у справі не буде ухвалюватися і справа буде затягнута на невизначений термін. 27,2% не змогли відповісти на питання, чим закінчиться ця справа для Л.Кучми.

Українці в цілому спокійно сприйняли порушення справи проти Л.Кучми – 28,9% оцінюють цей факт позитивно, 15,7% - негативно, а 34,9% - байдуже.

Водночас лише 14,6% вважають, що справа була порушена, щоб «справедливо та об’єктивно розслідувати вбивство Георгія Гонгадзе». Ще 13,2% впевнені, що справа потрібна, щоб «офіційно закрити справу, публічно виправдавши політиків, яких звинувачували у причетності до справи». 11,8% впевнені, що ця справа – «зведення особистих рахунків з Леонідом Кучмою». Крім того 12,1% вважають, що головною метою було «отримати можливість тиску на політиків та бізнесменів, яких звинувачували у причетності до справи та тих, хто близький до Леоніда Кучми». 15,5% впевнені, що справою намагалися «показати, що кримінальні справи відкриваються не лише проти опозиційних політиків». А 20,8% вважають, що справа потрібна, щоб «показати, у тому числі і міжнародній спільноті, що справа розслідується, а насправді затягнути її на невизначений термін».

Найбільш популярною версією про головну мету справи Л.Кучми є «відволікання громадської уваги від інших гострих проблем суспільства».

Дослідження було проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 1 по 5 квітня 2011 року. Було опитано 2009 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі