Конституційний суд відкрив провадження щодо законопроекту про децентралізацію

Поділитися
Конституційний суд відкрив провадження щодо законопроекту про децентралізацію КСУ відкрив провадження за зверненням Ради щодо законопроекту про децентралізацію © Андрій Товстиженко, DT.UA
Справа буде розглядатися у формі письмового слухання.

Конституційний суд України прийняв ухвалу про відкриття конституційного провадження за поданням Ради про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін в Основний закон щодо децентралізації влади (реєстр. №2217) вимогам статей 157 і 158 Конституції України, справу буде розглянуто у формі письмового слухання.

Про це повідомляє прес-служба КС.

"Друга колегія суддів на засіданні розглядала питання про відкриття конституційного провадження у справі за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади (реєстраційний №2217) вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Колегія суддів прийняла ухвалу про відкриття конституційного провадження", - йдеться в повідомленні.

Розглядати справу вирішили у формі письмового слухання.

"Суд прийняв ухвалу з цього питання. Справа буде розглянута у формі письмового слухання", - інформує прес-служба КС.

17 липня в КС надійшло конституційне подання Верховної Ради про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін в Основний закон щодо децентралізації влади (реєстр. №2217) вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Згідно з Регламентом КС, подання передано на вивчення в секретаріат Суду.

16 липня Верховна Рада направила в КС проект змін до Конституції про "особливий статус" Донбасу, проголосувавши за постанову про направлення до КС України президентського законопроекту про внесення змін в Основний закон.

Згідно з Регламентом Верховної Ради, потім отриманий висновок КС невідкладно лунає парламентаріям і направляється президентові України. Після цього парламент попередньо схвалює законопроект (у першому читанні) 226 голосами. Потім на наступній сесії для остаточного прийняття закону про внесення змін до Конституції потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв.

15 липня був опублікований доопрацьований законопроект про закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади з позначкою "доопрацьований".

Про те, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції писав у статті для DT.UA Сергій Рахманін.

Крім того, Михайло Савчин в статті Децентралізація влади і територіальна цілісність у світлі конституційних цінностей зазначав, що хід розробки законопроекту про внесення змін до Конституції України суперечливий і неоднозначний, враховуючи загрози державному суверенітету та територіальній цілісності України.

Наприклад, більшість представників експертних кіл, які формують громадську думку (public opinion), дізналися про зміст проекту Закону про внесення змін до Конституції України лише з попереднього висновку Венеціанської комісії.

Зазначений вище законопроект слід наповнити конкретним змістом по відновленню конституційного порядку, введенню спеціального адміністративного режиму відновлення адміністративного порядку і оголосити амністію особам, які не скоювали злочинів проти людяності і світу, вважає автор.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі