Кофі Аннан визнав свою провину

Поділитися
Генеральний секретар ООН Кофі Аннан визнав, що несе відповідальність за порушення, допущені під час реалізації програми «Нафта в обмін на продовольство»...

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан визнав, що несе відповідальність за порушення, допущені під час реалізації програми «Нафта в обмін на продовольство».

За словами Аннана, він приймає критику, що міститься у доповіді комісії Пола Уолкера, яка розслідувала обставини виконання цієї програми, повідомляє Корреспондентъ.net.

Аннан заявив, що порушення, виявлені в результаті роботи комісії, викликають у всіх співробітників ООН почуття сорому. За словами генсека, комісія «зірвала завісу й яскраво висвітлила» найнепривабливіші сторони роботи ООН.

7 вересня комісія Уолкера надала Раді безпеки ООН доповідь за підсумками розслідування порушень під час реалізації програми «Нафта в обмін на продовольство». У доповіді вказано на недоліки в роботі керівництва ООН і особисто К.Аннана. На думку авторів доповіді, робота глави організації не відповідала стандартам, яких має прагнути ООН.

Як свідчить документ, колишній президент Іраку Саддам Хусейн дістав можливість використовувати програму «Нафта в обмін на продовольство» у власних інтересах. Комісія дійшла висновку, що рішення, які могли б запобігти зловживанням, затримувалися або взагалі не ухвалювалися в ООН через недоліки в роботі керівництва організації.

Програма «Нафта в обмін на продовольство» почала діяти 1996 року, після того як щодо Іраку було введено економічні санкції. За умовами програми Ірак одержував продовольство і медикаменти в обмін на постачання нафти. «Чесно кажучи, я б хотів, щоб ми взагалі не брали участі в цій програмі, і дуже сподіваюся, що світова спільнота більше не проситиме ООН про таку допомогу», — заявив Аннан.

Водночас колишній директор міжнародної гуманітарної програми для Іраку «Нафта в обмін на продовольство» кіпріот Бенон Севан відкинув обвинувачення, що містяться в доповіді про корупцію, пов’язану з виконанням цієї програми. Через свого адвоката в Нью-Йорку колишній високопоставлений чиновник ООН, місцеперебування якого невідоме, поширив заяву, в якій розцінює ці обвинувачення як «фальшиві й надумані».

У доповіді міжнародної комісії на чолі з Полем Уолкером, зокрема, зазначається, що Б.Севан привласнив 150 тис. дол. у вигляді комісійних від однієї з компаній, пов’язаних із родичами попереднього генерального секретаря ООН. До того ж екс-директор програми нібито не вживав заходів для боротьби з корупцією.

У своїй заяві Б.Севан стверджує, що виконання програми «Нафта в обмін на продовольство» було успішним, оскільки вона «дала змогу прогодувати половину населення Іраку в скрутні для нього часи», і звинувачує комісію П.Уолкера в неефективній витраті 35 млн. дол. на свою діяльність — з огляду на те, що «вона не досягла видимих результатів роботи».

Окрім того, колишній директор критикує Раду безпеки ООН, наголошуючи, що цей керівний орган «майже щодня був у курсі здійснення програми та проблем, які її спіткали». Саме Рада безпеки, за словами Б.Севана, «дозволила Саддамові Хусейну обирати компанії для виконання експортно-імпортних контрактів».

Як повідомляє Інтерфакс, у середу після доповіді П.Уолкера виступили постійні представники деяких країн при ООН. Зокрема постійний представник Росії Андрій Денисов заявив, що його країна «глибоко вивчить» цей документ, і зазначив, що попередньо він погоджується з «багатьма висновками доповіді». На думку російського дипломата, «ця програма була розроблена правильно, але постраждала під час виконання». Він нагадав, що генеральний секретар ООН Кофі Аннан запропонував заходи для поліпшення роботи секретаріату цієї організації. У свою чергу, постійний представник США при ООН Джон Болтон підкреслив: «Необхідно реформувати ООН, щоб запобігти новому скандалу. Від цього залежить довіра до організації».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі