Клімкін відзвітував Раді про переговори "нормандської четвірки"

Поділитися
Клімкін відзвітував Раді про переговори "нормандської четвірки" Він відповів на питання депутатів
Вибори в Донбасі відбудуться тільки після виведення російських військ.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підкреслив неможливість проведення виборів на окупованих територіях.

"За всіма критеріями міжнародного права вибори на території, де присутні іноземні війська або іноземна техніка, неможливі за визначенням", − заявив глава МЗС, відповідаючи на запитання народних депутатів на засіданні Верховної Ради 7 жовтня.

"На сьогоднішній день нашим абсолютним пріоритетом є узгодження умов, при яких повинні відбутися вибори", − заявив міністр.

Коментуючи умову надання імунітету учасником виборів, Клімкін уточнив, що цю пропозицію було внесено французькою стороною, і на сьогоднішній день обговорюються умови її практичної реалізації.

Глава МЗС підкреслив, що українська сторона не допускає можливості амністії осіб, які здійснювали теракти і злочини проти людяності, зокрема, причетних до загибелі малайзійського "Боїнга" і обстрілу Волновахи в січні 2015 року.

Говорячи про умови амністії учасників конфлікту, Клімкін згадав досвід Хорватії та інших республік колишньої Югославії.

Він також зазначив, що згідно з Мінськими угодами відновлення контролю України над державним кордоном почнеться після того, як будуть проведені місцеві вибори в Донбасі за українським законодавством. За словами Клімкіна, представники моніторингової місії ОБСЄ повинні отримати доступ до всієї території Донбасу, в тому числі, до всієї протяжності українсько-російського кордону.

Міністр іноземних справ запевнив депутатів, що тема Криму постійно підіймається на переговорах, а європейські та америкаснькі партнери не допускають зняття з Росії "кримського пакету" санкцій до фактичного повернення півострова під юрисдикцію України.

6 жовтня, "ДНР" і "ЛНР" погодилися перенести місцеві вибори. Це стало можливим внаслідок домовленостей "нормандської четвірки" 2 жовтня. Однак бойовики традиційно висунули ряд умов: особливий статус Донбасу, не допустити переслідування і покарання осіб - учасників подій на території Донецької і Луганської областей, а також внесення змін до Конституції в погодженій з ними редакції.

2 жовтня в Парижі завершилися переговори лідерів України, Німеччини, Франції і Росії в "нормандському форматі", які стосувалися врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. В результаті цих переговорів були досягнуті домовленості про проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях за українським законодавством, надання імунітету учасникам виборів та амністії членів незаконних формувань, передачу контролю над державним кордоном українській стороні та відведення озброєнь від лінії зіткнення. Сторони взяли на себе зобов'язання виконати мінські угоди до кінця 2015 року.

Як писав Сергій Рахманін у статті для ZN.ua "Конституляція?", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а знедавна і Сполучені Штати, не бачать в осяжному майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі