Клімкін бачить страх Росії перед успіхом незалежної України, а не перед її членством в НАТО

Поділитися
Клімкін бачить страх Росії перед успіхом незалежної України, а не перед її членством в НАТО Клімкін вважає, що Росія хоче створити дві версії Європи. Ілюстрація © © European Council
На думку українського міністра, Москва повертається до відсталого способу мислення і хоче створити дві версії Європи.

Президента Росії Володимира Путіна не стільки хвилює і лякає членство України в НАТО, скільки її самостійний економічний розвиток і вступ в Євросоюз.

Про це на саміті YES у Києві сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який додав, що нинішня влада в Кремлі вже давно і послідовно намагається відкинути усі двосторонні зобов'язання із Заходом і створити дві версії Європи.

За його словами, на початку 90-х років після розпаду СРСР, Захід не намагався нав'язати Росії свої цінності і інститути управління. Навпаки, Європа і США мирилися з тим, як Москва вела свої внутрішні справи, і намагалися залучити її до міжнародних економічних і політичних відносин.

"Але люди, які опинилися на чолі Росії і зараз нею керують, вирішили, що єдиний спосіб створити і російську ідентичність – це бути в ізоляції. Вони хочуть створити таку небезпечну чорну скриньку. Я пам'ятаю 2011 рік, коли росіяни висунули ідею підписати угоду про стратегічну співпрацю. І у тому документі у Мінську я пам'ятаю ключову фразу про дві цивілізації, які існують у Європі. Росіяни взялися за ідею створення подвійної Європи: з двома різними наборами економічних і політичних цінностей. Це ідея, на мою думку, про створення найбільшого у історії "замороженого" конфлікту між Заходом і Росією. І це саме путінська ідея і його мислення", - сказав Клімкін.

Він додав, що Путін зв'язав ідею створення пострадянського економічного простору не на основі спадщини СРСР, а набагато старіших зв'язків країн Східної Європи з Москвою. На думку українського дипломата, це означає повернення Росії до "того відсталого способу мислення", який передбачає відмову від усіх зобов'язань з європейськими партнерами, які вибудовувалися століттями. І саме так російський президент планує створити дві Європи.

Щодо планів Путіна відносно України, Клімкін не вважає їх зовсім непередбачуваними.

"Росію не так лякає членство України в НАТО, як сама ідея існування України як самостійної держави, здатної окремо існувати і процвітати. Яка може вступити в ЄС. Така Україна могла б внести розкол в самій Росії. І ці параноїдальні настрої значно сильніші, ніж ті страшні легенди, які зараз поширюються в Росії", - додав український міністр.

У свою чергу, колишній спікер сейму Польщі Радослав Сікорський закликає Захід "підстрахувати" Україну розміщенням військ на її кордоні.

"Протитанкове озброєння має бути десь поблизу України, у Польщі чи Румунії. Якщо проросійські або російські сили зайдуть глибше на територію України, то це озброєння дуже швидко, протягом години, надійде в Україну. Потрібно, щоб президент Путін це розумів", - заявив політик.

У свою чергу, колишній Генеральний секретар НАТО Андрес Фог Расмусен сказав, що двері для членства України в Альянсі відкриті. За його словами, в 2008 році на саміті в Бухаресті НАТО ухвалило рішення, що Україна може стати членом Альянсу, якщо вона захоче цього і буде відповідати всім необхідним критеріям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі