Кличко прокоментував своє звільнення з посади голови КМДА

Поділитися
Кличко прокоментував своє звільнення з посади голови КМДА © КМДА
Він вважає, що Києву загрожує двовладдя.

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що рішення Кабінету міністрів України про звільнення його з посади голови Київської міської державної адміністрації неконституційне, підкресливши, що звільнити його можуть тільки кияни.

"Уряд зробив крок до того, щоб в столиці було введено двовладдя. А по суті – пряме президентське правління. Кличка можуть звільнити тільки кияни, які обрали його міським головою", - сказав він на брифінгу в середу.

Він висловив переконання, що такими діями намагаються позбавити людей права обирати владу, що неконституційно і суперечить законодавству про місцеве самоврядування. При цьому Кличко додав, що не отримував офіційних документів про звільнення.

Нагадаємо, сьогодні Кабмін погодив звільнення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка і направив відповідне подання уряду на підпис президенту Зеленському.

Раніше Офіс президента Володимира Зеленського звернувся до Кабінету міністрів із проханням внести подання на звільнення голови КМДА Віталія Кличка. 14 серпня уряд Володимира Гройсмана відмовився погоджувати звільнення Кличка. Кличко назвав ініціативи щодо поділу влади в столиці й усунення його з посади голови КМДА такими, що суперечать законодавству.

У президента Володимира Зеленського хочуть призначити новим очільником Київської міської держадміністрації колишнього гендиректора телеканалу "1+1" Олександра Ткаченка.

У серпні депутати Верховної Ради VIII скликання звернулися до Конституційного суду за офіційним тлумаченням положень Конституції про місцеве самоврядування і державної влади в Києві. Посилаючись на рішення КСУ від 2003 року, за яким обраний киянами мер міста повинен бути призначений і главою КМДА, 51 депутат попросив "раз і назавжди" врегулювати питання про київського мера і главу КМДА. Також у зверненні йдеться про згортання реформи децентралізації та позбавлення столиці самоврядування. Рішення з приводу звернення Конституційний суд ще не виносив.

Зазначимо, що у Києві на пост глави КМДА, як правило, президенти призначали обраних мерів. Винятками були тільки Іван Салій, який очолив КМДА при президенті Леоніді Кравчуку в 1993 році, не будучи мером, а також Олександр Попов, призначений Віктором Януковичем восени 2010 року замість Леоніда Черновецького.

Докладніше про правові колізії щодо посади мера та голови КМДА читайте у статті Олександра Сергієнка "Столиця дежавю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі