Килимник працював на Держдеп США - The Hill

Поділитися
Килимник працював на Держдеп США - The Hill © apnews.com
А ще був пов'язаний з російською розвідкою. Та інші іноземні уряди користувалися послугами Килимника у питаннях України.

Одним з ключових моментів у звіті спеціального прокурора США Роберта Мюллера щодо російського втручання в американські вибори говорилося, що український бізнесмен і партнер Пола Манафорта Костянтин Килимник пов'язаний з російською розвідкою. Але сотні сторінок урядових документів, які з 2018 були у Мюллера, описують Килимника як "делікатне" джерело розвідки для Держдепартаменту США, який інформував про українські і російські справи, пише видання The Hill.

Чому команда Мюллера пропустила цю частину про Килимника у своєму звіті і пов'язаних судових засіданнях, невідомо.

Неповне зображення Килимника настільки важливо для загальної історії Мюллера. "ФБР вважає, що Килимник пов'язаний з російською розвідкою", - йдеться на шостій сторінці звіту Мюллера.

Що в звіті не сказано, так це те, що Килимник був "чутливим" джерелом розвідки для США, починаючи з 2013 року, поки він ще працював на Манафорта, пише автор, який знайомий з документами ФБР та Держдепартаменту.

Килимник був не просто пересічним джерелом.

Він спілкувався з головним політичним діячем в посольстві США в Києві, іноді зустрічаючись кілька разів на тиждень, щоб надати інформацію про уряд України. За його словами, він передавав повідомлення лідерам України і доставляв письмові звіти офіційних осіб США по електронній пошті.

ФБР знало про все це задовго до завершення розслідування Мюллера.

Колишній співробітник посольства США в Києві Алан Перселл сказав агентам ФБР, що державні чиновники, в тому числі високопоставлені співробітники посольства Олександр Касаноф і Ерік Шульц, вважають Килимника таким цінним активом, що вони приховували його ім'я в телеграмах, побоюючись, що його ім'я розкриють, наприклад, WikiLeaks.

Перселл сказав ФБР, що Килимник надав детальну інформацію про внутрішню роботу "Опозиційного блоку", яка іноді була настільки цінною, що була негайно передавалася послу. Перселл дізнався, що інші західні уряди також покладалися на Килимника в якості джерела.

Касаноф назвав Килимника одним з небагатьох надійних інсайдерів, яких посольство США інформувало про Януковича. Килимник почав свої відносини як інформатора з заступником голови місії США в 2012-13 роках, а потім був переведений в політичний офіс посольства, свідчать записи.

Державні чиновники повідомили ФБР, що, хоча у Килимника було українське і російське громадянство, він, мабуть, не встав на бік Москви і критикував вторгнення Росії в Крим. Килимник спілкувався з російським олігархом Олегом Дерипаскою. Так що, ймовірно, він багато років спілкувався з російськими розвідниками, пише автор.

Ці електронні листи викликають подальший сумнів у тому, що в доповіді Мюллера Килимник зображується як російський агент. Записи кажуть, що Килимнику було дозволено двічі відвідувати Сполучені Штати 2016 року для зустрічі з державними посадовими особами, що є явною ознакою того, що він не був внесений в візові бази як загроза зовнішній розвідці.

Електронні листи також показують, наскільки оманливим є публічне зображення Килимника у звіті Мюллера.

Наприклад, у звіті багато говориться про зустріч Килимника з Манафортом в серпні 2016 року у вежі Трампа в Нью-Йорку.

До того часу Манафорт був головою кампанії Трампа протягом декількох місяців, але збирався піти у відставку через зростаючий спір про мільйони доларів, які Манафорт прийняв від Януковича.

Зокрема, у доповіді Мюллера було зазначено, що Килимник представив мирний план кампанії Трампа по врегулюванню дворічного конфлікту в Криму між Росією і Україною.

Однак, якщо команда Мюллера може створити таке, що вводить в оману зображення Килимника, виникає питання про те, що ще може бути невірним або опущено в звіті, резюмує автор.

Детальніше про звіт Мюллера читайте в статті Олександра Хари "Чи вислизнув Трамп із-під ковпака Мюллера?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі