Касько заявляє про тиск керівництва ГПУ у зв'язку зі справою "діамантових прокурорів"

Поділитися
Касько заявляє про тиск керівництва ГПУ у зв'язку зі справою "діамантових прокурорів" Касько заважають розслідувати справу Шапакіна і Корнійця
Слідство планує передати матеріали справи до суду в листопаді.

Високопоставлені співробітники Генеральної прокуратури України чинять тиск на слідчих і прокурорів, які займаються кримінальним провадженням щодо "діамантових прокурорів" Олександра Корнійця і Володимира Шапакина. Про це заступник генпрокурора Віталій Касько заявив на засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради, яке транслювалося телеканалом "112. Україна".

За словами Касько, тиск чинить начальник Управління внутрішньої безпеки ГПУ Іван Дзюба, під керівництвом якого раніше працював Шапакин. Дзюба неодноразово викликав до себе прокурорів, погрожував їм розслідуваннями, перевірками і звільненнями.

"Викликає до себе прокурорів, розповідає, що їхня кар'єра в органах прокуратури закінчилася, тому що вони зв'язалися зі мною", − зазначив Касько

Негласні перевірки щодо самого заступника генпрокурора проводяться протягом трьох місяців. Їх ініціатором є генпрокурор Віктор Шокін.

"Перевірки ініційовані генеральним прокурором. Шукають що-завгодно", −уточнив Касько.

У той же час, слідство у справі "діамантових прокурорів" наближається до завершення.

"Ми плануємо в листопаді це кримінальне провадження направляти в суд", − повідомив заступник генерального прокурора.

Раніше ZN.ua повідомляло про те, як 5 липня Києві були затримані перший заступник голови слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. Під час затримання та обшуки, якими керував заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе, у них було вилучено близько $ 500 тис., коштовності та цінні папери. У той же день за дорученням першого заступника генерального прокурора Володимира Гузыря проти Сакварелідзе було розпочато кримінальне провадження, яке незабаром було закрито.

Незабаром після затримання всі фігуранти справи були випущені з СІЗО під заставу.

26 липня генпрокурор Віктор Шокін прийняв відставку Гузыря.

Перед виходом з СІЗО Корнієць залишався єдиним з трьох фігурантів справи про хабарництво, який перебував під вартою. За першого заступника начальника ГПУ Володимира Шапакіна і підприємця Валерія Гибаленка внесли заставу. Більше того, Апеляційний суд Києва 20 липня відмовився збільшити розмір застави Корнійцеві з 3,2 млн до 15 млн грн, як того просила сторона обвинувачення ГПУ.

За даними СБУ, всі троє вступили в корупційний зговір і отримали хабар в розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку у підприємства, яке займалось видобуванням піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За "допомогу" у поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі