Кабмін розробить стратегію реформування пенсійної системи спільно з МВФ

Поділитися
Кабмін розробить стратегію реформування пенсійної системи спільно з МВФ До реформування української пенсійної системи залучать фахівців з МВФ © Наталія Шевченко, DT.UA
Першочергові кроки з реформування української пенсійної системи в МВФ озвучать ще до закінчення роботи його місії в Україні.

Кабінет міністрів України спільно з фахівцями Міжнародного валютного фонду займеться розробкою генеральної стратегії реформування української пенсійної системи. Про це в ході зустрічі 13 травня домовилися віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко та представники місії МВФ в Україні на чолі з її керівником Роном ван Роденом.

Як повідомляє прес-служба Кабміну, основною темою зустрічі стало комплексне реформування пенсійної системи України, подолання дефіциту та збалансування бюджету Пенсійного фонду. В ході переговорів Розенко розповів представникам фонду про перші кроки, зроблені Україною в області проведення пенсійної реформи.

"Незважаючи на відсутність формальних підписів, ми рухалися по тій програмі, яка була попередньо погоджена з МВФ. Ми робили і будемо виконувати взяті на себе зобов'язання щодо реформування пенсійної системи, адже ми прекрасно розуміємо, що це необхідно насамперед Україні та її громадянам", - зазначив віце-прем'єр.

Він також нагадав представникам місії, що минулого року уряд вніс на розгляд Ради низку законопроектів, які передбачають, серед іншого, запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення та зняття з Пенсійного фонду не властивих для нього витрат.

Відзначається, що ще до завершення роботи місії МВФ в Україні уряд погоджує з фондом першочергові кроки по наведенню порядку в українській пенсійній системі, які необхідно буде зробити вже до кінця цього року.

Раніше повідомлялося, що 11 травня в парламенті зареєстрували урядовий законопроект N 4608 про пенсійну реформу. Законопроектом пропонується ввести з 1 липня 2017 року для громадян, які не досягли пенсійного віку, виплату страхових внесків до другого рівня пенсійної системи.

Як писало ZN.UA, в Україні одна з найвищих у світі часток перерозподілу видатків на пенсійне забезпечення у структурі ВВП, але мінімальна пенсійна виплата не перевищує 50 дол. і є найнижчою в Європі. Солідарний рівень вже кілька років є практично банкрутом, а у добровільного накопичувального немає жодних шансів розвиватися за відсутності цивілізованого соціального діалогу в суспільстві щодо цього питання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі