Кабмін направив до Ради законопроект про повну загальну освіту

Поділитися
Кабмін направив до Ради законопроект про повну загальну освіту Уряд одобрив законопроект 13 березня
Зокрема документ містить важливі норми про мову.

Кабінет Міністрів України схвалив та направив до парламенту законопроект "Про повну загальну середню освіту", одним із положень якого є норми про мову навчання. Також законопроектом передбачено надання можливості дітям із важкими захворюваннями навчатися у медичних закладах. Відповідне рішення Кабмін ухвалив під час засідання 13 березня.

"Документ має кілька магістральних напрямків, які стосуються як безпосередньо освітнього процесу, так і можливостей дітей із складними захворюваннями навчатися у лікувальних закладах, можливостей навчатися "материнською" мовою – за визнаними стандартами Євросоюзу і з одночасним оволодінням державною мовою, новими можливостями для вчителів щодо підвищення власної кваліфікації тощо", - повідомили на Урядовому порталі

Зокрема норми по мову навчання деталізують підходи до навчання, визначені законом "Про освіту".

"Після безлічі консультацій і переговорів у законопроекті про повну загальну середню освіту ми пропонуємо три моделі", - розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час засідання Кабміну.

Першу модель передбачили для корінних народів, які не мають власного мовного середовища і держави, яка б розвивала мову. У такому випадку, з 1-го до 11-го (12) класу діти навчатимуться мовою корінного. Паралельно предмети викладатимуть українською мовою.

Другу модель розробили для національних меншин із мовами Євросоюзу. Так, з 1-го по 4-тий клас діти навчатимуться мовою нацменшини, а українську мову вивчатимуть як предмет. У 5-му класі не менше ніж 20% загального навчального часу має бути українською мовою. При цьому кожного року навчальний час із викладанням українською мовою має збільшитися до не менше ніж 40% у 9-му класі. У 10-11 класах українською мовою має викладатися не менше ніж 60% навчального часу.

Третя модель орієнтована на представників нацменшин з іншими мовами. Згідно з нею, в 1-4 класах предмети викладатимуть мовою нацменшин, а українську мову вивчатимуть як предмет. У 5-11 (12) класах не менше ніж 80% навчального часу має викладатися українською мовою.

Окрім того, за словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, новим етапом у реформуванні освіти є впровадження нової української школи. Що передбачає впровадження децентралізації та підтримки через бюджетні субвенції. Він додав, що далі має бути оновлено середню школу, введено нові стандарти професійної та вищої освіти.

"Сьогодні ми презентуємо новий закон про середню освіту. Будемо просити Парламент якомога раніше розглянути та затвердити документ", – додав Гройсман.

Як повідомлялося, згідно з постановою уряду випускники 2019 року отримають замість атестатів - свідоцтва про отримання повної загальної середньої освіти. Окрім того, після закінчення четвертого класу школярі отримають свідоцтво про отримання початкової освіти, після дев'ятого класу - про отримання базової середньої освіти, а після одинадцятого - про повну загальну середню освіту.

Раніше найбільш обговорюваною проблемою школи було її фінансування. Але тепер на перший план вийшла інша проблема – школярі втрачають інтерес до навчання. Детальніше про причини, чому школярі не хочуть вчитися - читайте в статті Оксани Онищенко "У залізній м'ясорубці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі