Історики: У Раді не знають коли і як почалася Друга світова

Поділитися
Заява Верховної Ради України "До 65 річниці Нюрнберзького трибуналу над фашистськими злочинцями" продемонструвала незнання 233 українськими депутатами базових історичних фактів, зокрема про початок Другої світової війни, вважає група українських істориків.

Депутати, зокрема, забули, що Друга світова війна почалася у вересні 1939 року з розділу Польщі між Третім Рейхом і Радянським Союзом - і постановили, що згадувати ці факти "аморально", йдеться у заяві, поширеній прес-центром Центру досліджень визвольного руху.

На думку істориків, у згаданій заяві Верховної Ради вбачається захист російських зовнішньополітичних інтересів.

"Прийнята заява демонструє чіткий крок українського парламенту до синхронізації зовнішньої політики з російською, зокрема - участі у вибірковому засудженні злочинів проти людства", - заявив історик Володимир В'ятрович.

"Однозначне засудження комунізму Європою, - продовжує дослідник - залишило Росії лише дві можливості для розвитку її внутрішньої політики реабілітації сталінського минулого: або Росія вимкне інтернет і закриє бібліотеки, або спробує чинити політичний тиск на Європу і світ, використовуючи свої природні ресурси і статус СРСР як учасника антигітлерівської коаліції. Учора Парламент України офіційно приєднався до реалізації другого сценарію", йдеться в заяві ЦДВР.

Історики нагадують, що у 2006 році Парламентська асамблея ради Європи засудила злочини комуністичного режиму. "Для збереження українського суверенітету і такої його невід'ємної риси, як самостійна зовнішня політика, важливо не допустити реабілітації сталінізму", - йдеться в їхній заяві.

Нагадаємо, вчора український парламент прийняв заяву, підготовлену комуністами Петром Симоненком та Ігорем Алексєєвим, «До 65 річниці Нюрнберзького трибуналу над фашистськими злочинцями».

Аморальними в заяві депутатів названо «спроби покласти на СРСР рівну з гітлерівською Німеччиною відповідальність за її (Другої світової війни - ZN.UA) розв'язування».

«Верховна Рада України висловлює стурбованість і рішуче протестує проти спроб окремих політиків, громадських діячів, політичних організацій і рухів у нашій країні реабілітувати й навіть героїзувати колабораціоністів - посібників гітлерівців, виправдати їхні злочини», - йдеться в заяві.

Верховна Рада України закликає парламенти держав світу підтримати цю резолюцію при голосуванні на пленарному засіданні 65-ї сесії Генеральної асамблеї ООН.

Друга світова війна почалася у вересні 1939 року агресією Третього рейху і Радянського Союзу проти Польщі, яка стала наслідком Пакту Ріббентропа-Молотова про переділ світу, підписаного у Москві 23 серпня.

1 вересня 1939 о 4 годині 45 хвилин німецький навчальний корабель - застарілий броненосець «Шлезвіг-Гольштейн», що прибув до Данцигу з дружнім візитом і з натхненням був зустрінутий місцевим населенням, відкриває вогонь по польських укріпленнях на Вестерплатте. Збройні сили Німеччини вторгаються до Польщі. У бойових діях на боці Німеччини беруть участь війська Словаччини.

17 вересня о 6 годині ранку радянські війська двома військовими групами переходять державний кордон. Цього ж дня ​​Молотов посилає послу Німеччини до СРСР Шуленбургу привітання з приводу «блискучого успіху німецького вермахту».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі