«ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ФОРУМ УКРАЇНИ» ПОЛОНИТЬ РЕГІОНИ

Поділитися
«Інтелектуальний форум Криму» став другою регіональною — після Києва — організацією нового громадського руху «Інтелектуальний форум України», створеного в лютому цього року...

«Інтелектуальний форум Криму» став другою регіональною — після Києва — організацією нового громадського руху «Інтелектуальний форум України», створеного в лютому цього року. У минулі вихідні його установчі збори відбулися в Масандрівському палаці в Криму…

Ініціаторами створення нової громадської організації стали фонд «Україна — XXI століття», а також Національна академія наук України і Спілка ректорів вищих навчальних закладів. Серед його співорганізаторів — наукові організації та об’єднання діячів культури різних профілів, що зосередили головні інтелігентські кадри країни: Українська академія аграрних наук, академії медичних наук, педагогічних наук, правових наук, мистецтв, національні спілки письменників, журналістів, художників, композиторів, кінематографістів, театральних діячів, архітекторів та інші. Офіційне вітання створеному рухові в лютому надіслав Президент України Леонід Кучма, тон дискусії на конференції задав президент НАНУ Борис Патон.

У створенні кримського форуму взяли участь чимало відомих громадських діячів: академік Петро Толочко, народні депутати України Богдан Губський, Василь Гаврилюк, Лев Миримський, Сергій Іванов, міністр охорони здоров’я України Андрій Підаєв, відомі вчені Федір Адамень, Петро Іваненко, почесний консул Грузії в Україні Елгуджа Кепуладзе і багато інших.

У своїй доповіді Богдан Губський зробив акцент на тому, що одним із головних завдань нового громадського руху повинна стати робота з молоддю. Як свідчить практика роботи фонду «Україна — XXI століття», саме в цьому напрямі його активісти уже виробили струнку наукову систему, що потребує поширення на всі регіони країни. На думку академіка Петра Толочка, головним завданням нового громадського руху є створення в країні громадянського суспільства і формування політичної нації. Це глобальне завдання під силу лише інтелігенції — людям освіченим, які вміють по-науковому організовувати роботу і життя, людям, що інтелігентно ставляться до проблем суспільства, соратників і противників з політичної позиції. Ні «гегемону» класової боротьби робітничому класу, ні трудовому селянству, як засвідчив 70-річний досвід Радянського Союзу, це завдання виявилося не до снаги. Основою нових суспільних відносин, як зазначали делегати конференції, має стати середній клас суспільства, що візьме на себе основні тяготи з подолання кризи. Але його ще треба сформувати, а це вельми складне завдання багатьох суміжних сфер діяльності — законодавства, права, науки, бізнес-середовища, фінансових структур, державних органів. При цьому в основі цих сфер стоять інтелектуали, яким для політичної роботи необхідна єдність політичної позиції та дії.

Конференція обрала раду «Кримського інтелектуального форуму», його головою призначено екс-міністра культури автономії, головного державного інспектора державного департаменту інтелектуальної власності в Криму і Севастополі Анатолія Литвиненка. В інтерв’ю для «Дзеркала тижня» голова ради заявив: серед головних завдань форуму — формування в суспільстві обстановки верховенства права в усіх сферах людської діяльності, захист і розвиток гуманітарних цінностей, створення правової обстановки в сфері інтелектуальної власності, інтеграція України у світову гуманітарну сферу. Для цього важливо об’єднати всі галузі, де працює інтелігенція, — науку, культуру, медицину, освіту, менеджмент аграрного і промислового секторів.

Нині у Криму, як і скрізь в Україні, вже створюються міські, районні, сільські організації форуму, що розгортають роботу з об’єднання інтелігенції, роль якої в комуністичній ідеології, без сумніву, недооцінювалась. Обіймаючи ключові посади в усіх сферах життя, інтелектуали України прагнуть ефективно організовувати державне управління, подолати багатолику системну кризу, що скувала Україну, взяти на себе відповідальність за результати своєї роботи і відповідати перед Україною в XXI столітті. Крім того, інтелігенція не повинна бути відірвана від права власності, як це було за панування комуністичної ідеології, вона здатна поставити на службу країні чималі інтелектуальні та матеріальні ресурси, і суспільство має використати цей шанс для переходу на шлях швидкого й ефективного розвитку.

Не можна не відзначити примітність місця, де проходив кримський форум. Палац Олександра III у Масандрі — визначний шедевр палацевої архітектури. Свого часу це була держдача, згодом передана до складу музейного комплексу «Ермітажу». В Україні палац став складовою Воронцовського палацу-музею. Сьогодні він відреставрований, інтенсивно формується й розширюється його експозиція. Такі шедеври могли бути створені лише спільними зусиллями інтелігентів і робітників. Після конференції перед її учасниками виступили артисти Кримського камерного музичного театру, які, крім іншого, виконали концерт Вівальді для чотирьох скрипок — цей твір геніального композитора дуже рідко виконується не лише в нас, а й у всій Європі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі