Guardian: П'ять вигадок, які поширює Трамп через скандал з Зеленським

Поділитися
Guardian: П'ять вигадок, які поширює Трамп через скандал з Зеленським © Сайт президента України
Трамп поширює теорії змови через український сканадал у Вашингтоні.

Любов Дональда Трампа до теорій змов йде корінням в минуле, коли він заявляв, що бачив "тисячі і тисячі мусульман, які раділи 11 вересня, і його запереченню кліматичної кризи та багатьох інших обманів. Насправді, можна датувати вступ Трампа в президентську політику його заявами від 2011 року, коли стверджував, що Барак Обама народився за межами США. 44-й президент народився на Гаваях, і його свідоцтво про народження підтверджує це, пише Ед Пілкінгтон для британської газети The Guardian.

Автор пише, що тепер Трамп повернувся до неправди. Президент США стикається з розслідуванням імпічменту, яке може відсторонити його від посади саме через його невпинне переслідування теорій змови.

Ось п'ять таких теорій, які лежать в основі українського скандалу:

Джо Байден чинив тиск на Україну для звільнення генерального прокурора, щоб захистити свого сина Гантера

Це прямо відноситься до суті розслідування імпічменту, оскільки говорить про "невідкладні заклопотаності", підняті викривачем в розвідувальних службах. Згідно скарзі заявника, Трамп неодноразово закликав український уряд провести розслідування стосовно колишнього віцепрезидента в надії зібрати компромат.

Теорія Трампа починається з правди: у 2016 році Байден втримав мільярд доларів у вигляді кредитних гарантій Україні, щоб звільнити генерального прокурора Віктора Шокіна. Прокурор, як розповідає Трамп, займався розслідуванням справи Гантера Байдена, другого сина віцепрезидента, який був членом ради директорів великої української газової компанії Burisma.

Два плюс два дорівнює п'ять: Джо Байден, за заявами Трапма, корумповано втручається у справи України, щоб захистити свого сина.

Є проблеми з цією версією. Розслідування по справі Burisma було недієвим, коли Байден наполягав на звільненні Шокіна. І Байден був не самотній у своєму бажанні звільнити Шокіна: декілька європейських урядів та МВФ також наполягали на його звільнення через його жахливу репутацію в боротьбі з корупцією.

2. Гантер Байден по горло загруз в корупції

Немає сумнівів в тому, що призначення молодшого Байдена в Burisma у квітні 2014 року було цікавим, якщо говорити ввічливо. У нього не було досвіду в газовій промисловості, і важко уникнути думки, що головною визначною пам'яткою був його родовід.

Але цей крок не був незаконним, і його батько заявив, що вони ніколи не обговорювали бізнес. У травні тодішній генеральний прокурор України сказав Bloomberg, що немає ніяких доказів, що Байден зробив щось не так.

Тоді, як і зараз, не було закону або нормативного акту, що забороняє дітям або іншим родичам впливових громадських діячів використовувати вигідні можливості для бізнесу.

Запитайте Біллі Картера, брата Джиммі Картера; братів Гілларі Клінтон, Тоні і Х'ю Родхема; і брата Джорджа Буша-молодшого Ніла. Як зазначив Vox, всі дивувалися, вступаючи в ділові відносини, коли їх родич був на високій посаді. До цього списку можна додати ще трьох президентських дітей: Дональда-молодшого, Еріка та Іванку.

3. Упереджений інформатор

Трамп неодноразово розмазував людину, яку він називає "так званим інформатором" і "#FakeWhistleblower", ставлячи під сумнів його/її патріотизм і мотивацію.

З'явилася абсолютно нова теорія змови. Трамп опублікував у Твіттері посилання на статтю правого веб-сайту "Федераліст", в якій йдеться про нечесну гру на тій підставі, що Ендрю Бакай, адвокат інформатора, проходив практику у впливових демократів – Чака Шумера і Гілларі Клінтон.

Правда в тому, що про політичні переконання заявника відомо дуже мало. Генеральний інспектор розвідувального співтовариства, який перший отримав скаргу, знайшов "деякі кваліфікуючі ознаки обґрунтованих політичних пристрастей".

Але він прийшов до висновку, що звинувачення "представляються такими, що заслуговують довіри". Крім того, генеральний адвокат у офісі директора національної розвідки заявив: "У нас є всі підстави вважати, що [інформатор] діяв сумлінно".

У відповідній теорії "Федераліст" також повідомив, що незадовго до подачі скарги на Україну розвідувальне співтовариство США "таємно скасувало вимогу про те, щоб інформатори прямо з перших рук знали про можливі порушення".

4. CrowdStrike

Це найдивніша з усіх українських фантазій Трампа. Коротше кажучи: Crowdstrike, компанія з кібербезпеки, найнята Національним комітетом Демократичної Республіки для вивчення масового злому електронних листів під час виборів 2016 року, була в змові з ключовими демократами і в сукупності назвала Росію джерелом крадіжки.

Насправді, теорія говорить, що сервер демократів не був зламаний Росією, а був захований в Україні. Вся лінія Росії була прийомом, щоб заплямувати Трампа і допомогти Клінтон.

В теорії так багато помилок, що важко зрозуміти, з чого почати. Немає жодного сервера демократів, і він не захований в Україні. Спецслужби, Міністерство юстиції США, ФБР назвали Росію джерелом крадіжки інформації.

У неділю перший радник Трампа з національної безпеки Томас Боссерт, що не є глибоким державним демократом, заявив ABC, що ідея про втручання України, а не Росії в 2016 році, "повністю спростована" і "не має ніякої юридичної сили".

5. За всім стоїть Джордж Сорос

Руді Джуліані, колишній мер Нью-Йорка, який зараз є особистим адвокатом Трампа, неодноразово рекламував ідею про те, що мільярдер-філантроп Сорос був спонсором і натхненником недобросовісних угод демократів в Україні.

"За цим стояв Джордж Сорос, це фінансувала компанія Джорджа Сороса", - сказав Джуліані ABC, посилаючись на пов'язану з цим теорію змови, згідно з якою Україна вступила в змову з Клінтон.

Сорос був улюбленою мішенню злісних правих теорій змови, починаючи з початку 1990-х років. Багато теорій були з антисемітським підтекстом.

Розповідь Сорос-Україна була широко дискредитована. Розслідування Daily Beast показало, що воно "крихке" і засновано "майже виключно на недомовленості".

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Трампа під час розмови із Зеленським. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президент США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Гантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати публікацію розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадриду для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив мемограму їхньої липневої телефонної розмови. Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі