Гройсман підписав постанову Ради про запрошення в Україну миротворців

Поділитися
Гройсман підписав постанову Ради про запрошення в Україну миротворців Україна звертається до ЄС і ООН про направлення в країну миротворців
Спікер офіційно схвалив рішення Ради.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман 18 березня підписав постанову про звернення до ООН і Євросоюзу про введення миротворчої місії в Донбас.

Інформація про це з'явилася на сайті парламенту.

Соответствуюзее постанова №2379 Верховна Рада прийняла 17 березня.

В тексті звернення від імені України голову Європейської Ради та Ради Європейського Союзу закликають "розпочати відповідні процедури щодо початку операції Європейського Союзу в рамках Спільної політики безпеки і оборони в Україні, конкретні модальності якої будуть визначені в консультаціях з українською стороною за встановленою практикою". Для попередньої оцінки ситуації в Україну просять направити місію ЄС.

Аналогічне звернення направляється Генеральному секретарю і Раді Безпеки Організації Об'єднаних Націй.

Необхідність такого кроку обґрунтовується серед іншого необхідністю ефективної реалізації мінських домовленостей на тлі того, що "ситуація з безпекою в Донбасі залишається вкрай напруженою з перспективою до подальшого руйнування цілісності і довіри в рамках мирного процесу на основі мінських домовленостей".

У зверненні наголошується роль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка вже діє в Донбасі, як паралельного інструменту моніторингу. На даний момент, однак, вона має виключно цивільний характер і обмежені фінансові ресурси та інструменти для забезпечення дотримання всіма сторонами взятих на себе зобов'язань згідно з мінськими домовленостями, йдеться у зверненні.

Постанова набирає чинності з дня його прийняття.

Рішення зі схвалення Верховної Ради попросити Організацію Об'єднаних Націй про введення в країну миротворців з мандатом Ради Безпеки ООН було прийняте на засіданні РНБОУ 18 лютого. "Блакитні каски", на думку київської влади, повинні встати на лінії розмежування між українськими військами і сепаратистами, а також уздовж тих ділянок українсько-російського кордону, які зараз не контролюються центральним урядом. Минулого тижня попередня заявка на введення миротворчого контингенту вже була надіслана Генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну.

DT.UA раніше писало про те, що проханням направити в Україну миротворців Київ фактично веде до заморожування конфлікту в Донбасі. В підсумку це означатиме політичне і економічне відсікання контрольованих бойовиками територій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі