Функціонер ЄП стверджує, що в перенесенні голосування резолюції по Україні немає політичних мотивів

Поділитися
Глава делегації Європейського парламенту зі зв'язків з Україною Павло Коваль закликає не вбачати ніяких політичних мотивів у перенесенні голосування резолюції щодо України, оскільки це було зумовлене суто технічними причинами. Про це він заявив 12 листопада в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Глава делегації Європейського парламенту зі зв'язків з Україною Павло Коваль закликає не вбачати ніяких політичних мотивів у перенесенні голосування резолюції щодо України, оскільки це було зумовлене суто технічними причинами. Про це він заявив 12 листопада в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Я не розумію, чому дане рішення викликало таку реакцію. У цьому немає ніякої політики. Резолюція буде, в ній буде написана правда, вона буде збалансованою, і там буде все, що повинно бути, включно з оцінкою виборів", - сказав він, коментуючи заяви про політичне підгрунтя рішення щодо перенесення голосування на пізніший термін.

За словами Коваля, рішення про перенесення було зумовлене наміром усіх парламентських груп підготувати нові зміни до резолюції після того, як у них з'явилася нова інформація, а також через бажання ознайомитися з результатами наглядової місії.

"Депутати повернулися до Брюсселя в понеділок після вільного тижня, і щоб голосувати в четвер, треба було в понеділок до полудня підготувати всі додатки до резолюції. Але ніхто не встиг ознайомитися ні з результатами роботи наглядової місії, ні з результатами роботи місії депутатів з групи Європейської народної партії, які в неділю і понеділок були в Києві. Саме тому голосування було перенесене", - сказав він.

Коваль також упевнений, що не можна в резолюцію вносити положення про вибори до самого голосування.

"Ніколи ще в Європейському парламенті не готували резолюцію щодо виборів до виборів. Якщо ми на це подивимося в контексті виборів у Росії, Казахстані, Таджикистані та інших країнах, складно зрозуміти, чому таке виключення було зроблене для України", - підкреслив він.

Депутат також категорично виключив можливість свого впливу на рішення про перенесення голосування. "Я не вирішував, коли буде голосування, і говорити, що я мав вплив на голосування з резолюції, може тільки той, хто не розуміє структури парламенту", - заявив він.

Крім того, Коваль вважає, що можливо буде підготовлений новий текст резолюції. "Буде дотримана нормальна процедура для того, щоб усі встигли підготувати свої доповнення", - зазначив депутат.

Коваль відкинув також звинувачення в затягуванні підготовки звіту за результатами наглядової місії.

"У суботу я повернувся з України, в понеділок ми почали працювати над звітом наглядової місії і закінчили в четвер вранці. Ми не можемо працювати швидше - це серйозна робота. Швидше це зробити було не можливо", - констатував він.

Нагадаємо, за ініціативою групи народних партій Європарламенту 20 жовтня в ЄП відбулися слухання щодо ситуації в України, а 21 жовтня депутати планували схвалити резолюцію.

Проте за пропозицією групи Прогресивного Альянсу соціалістів і демократів голосування було перенесено на 11 листопада. Причиною стало бажання дочекатися результатів місцевих виборів.

10 листопада Європарламент знову відклав голосування за проектом резолюції, оскільки голова групи спостерігачів від Європарламенту на місцевих виборах в Україні Павло Коваль не підготував доповідь за підсумками спостережень.

Після цього депутати від Європейської народної партії звинуватили своїх колег-соціалістів у навмисному затягуванні голосування і в спробах перешкодити «Європарламенту виступити на підтримку демократії».

14 жовтня група Прогресивного Альянсу соціалістів і демократів Європарламенту підписала меморандум про співпрацю з Партією регіонів. У той час як Європейська народна партія має в Україні три «сестринські» партії: «Батьківщина», «Наша Україна» та Народний Рух України.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі